Eskişehirspor, ikinci yarıya daha umutlu başlamak adına ilk maçına Karacabey Belediyespor karşı çıkıyor. Son sırada olan kırmızı şimşekler, düşme potasıyla en yakın takipçisiyle arasında 10 puanlık bir fark bulunuyor.
Bu fark nasıl kapanır sorusuna: Seversiniz sevmezsiniz, takdir eder etmezsiniz zamanında Fatih Terim,“8’de kapanır 18’de” söylemi ile şampiyonluğa ulaşmıştı.

Eskişehirspor için şampiyonluk şarkıları söylemeyeli yıllar olsa da bu yıl ligden düşmemek çok çok önemli. Puan farkına baktığımız zaman son haftalarda oynanan futbol az da olsa izleyenleri umutlandırdı. İç saha da puan veya puanlar almak artık şart oldu. Yoksa artık Eskişehirspor diye bir gerçeğin yok olması an meselesi. Hafta içi ES Tv’de ki bir programa konuk olan Erkan Koca “Her deplasmanda Eskişehirspor’un hak ettiği yerde olmadıklarını söyleyenlere “Eskişehir bu büyüklüğün farkında değil” açıklamasını yapmıştı. Puan farkı sadece bir karne. Bu karneyi maç maç düzeltmek ve geçer not almak bu oyuncuların elinde. Düşenin Eskişehir’de dostu yok.