Geçtiğimiz hafta Es Es 57.yılını coşkuyla kutladı. Birçok başarılara sahip olan siyah kırmızılılar son yıllarda düştüler, düştükçe düştü düştüler ama sokakta oynasa kaldırımda desteleyen taraftarlarıyla yine bir araya gelerek şanlı arma için onur mücadelesine devam etti.

Başkan Mehmet Şimşek’in “Ya istiklal ya ölüm” çağrısı herkesin tüylerini diken diken ederken beni en çok etkileyen Porsuk kenarında yaşları 10-16 civarı gençlerin çoğunlukta olmasıydı. Eskişehirspor sevdasını demek ki biz bu gençlere aşılamayı başarmışız dedim içimden. Amigo Orhan’dan beri süre gelen taraftarlık oluşumu, duruşu ve coşkusuna bu gençlerimiz, bayrağı elden ele taşımayı başaracaklar çok belli.

Deplase tayfa

Önceki gün TFF 3.Lig kurası çekildi ve Eskişehirspor’un bu sezonki rakipleri belli oldu. Belki de çoğumuzun adını ilk defa duyduğumuz ve telaffuz ettiğimiz takımlarla Es Es aynı gurupta yer aldı. Deplasman yasağının kalkmasıyla birlikte taraftarı ayrı bir heyecan sardı. Ağrı, Amasya, Şanlıurfa, Mersin, Trabzon, Gümüşhane, Elazığ, Ordu, Nevşehir, Amasya,Konya,İzmir, Kocaeli, İstanbul, Ankara ve Kütahya deplasmanlarında Eskişehirspor, en büyük gücü olan efsane taraftarını yanında hissedecek.Bu gurupta yine hepimizin üzüldüğü ortak nokta Eskişehirspor ve Karşıyaka’nın aynı kaderi paylaşması oldu.Ülkemizi etkileyen ekonomik koşullar nedeniyle bu deplasmanlara gitmek taraftarın bir hayli belini bükecek çok net ama umarım Belediyelerimiz ve Sanayicilerimiz en azından bu deplasman giderleri konusunda kulübe ve taraftarlara destek olurlar.