Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, geçmiş dönemden kalan 23 milyon liralık borcun yarısından fazlasını 1,5 yıl süre içersinde ödediklerini ve Belediye’nin güvenilirliğini sağladıklarını belirtti.

Başkan Uğur Tepe, gazetecilerle Seyitgazi’de bir araya geldi. Seyyit Battal Gazi Külliyesi bünyesinde bulunan Teras Kafe’de bir basın toplantısı düzenleyen Tepe, yaptıkları çalışmaları bir sunum eşliğinde anlattı. Tepe, gazetecilerin yaklaşan 24 Temmuz Basın Özgürlüğü Gününü de kutladı. Belediye Başkanı Tepe, Seyitgazi’nin 51 mahallesiyle yer altı ve yer üstü zenginliklerine sahip, inanç turizminin merkezi olma yolunda hızla ilerleyen, bor madeni ile de ekonomik bir zenginliğe sahip ilçe olduğunu belirtti. Göreve geldiklerinde AK Partili belediyeden 23 milyon lira borç devraldıklarını belirten Tepe, “Bu borcun 14 milyon lirasını ödediklerini kalanını da ödemeye devam ediyoruz. Eğer borçları ödemeseydik, hiçbir yerden bir şey alamıyorduk. Belediye’nin güvenilirliğini sağladık. Pandemi döneminde hiçbir ayrım gözetmeksizin 5 bin aileye maske ve dezenfektan dağıttık. Seyitgazi’de ilk zamanlarda dört ailede virüs tespit edilmişti, tedavi sonrası testleri negatif çıktı. Hiç ölüm vakası olmadı” dedi.

Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı

PARKE TAŞ TESİSLERİ

Daha önce dışarıya parke taş yaptırıldığını hatırlatan Tepe, “Göreve gelir gelmez belediyenin mevcut parke taş tesisini faaliyete geçirdik ve üretime başladık. Böylece büyük bir tasarruf sağladık. Belediye’nin borçlarını da öderken azami tasarrufa önem verdik, Hiç işçi çıkarmadık, üstelik son dönemde 30 işçi aldık. Geri dönüşüm çalışmalarına devam ediyoruz. Kültür ve sanat çalışmalarına ağırlık veriyoruz, vatandaşları sinema ve tiyatro ile buluşturduk. Türkiye’de üç-dört belediyede bulunan akaryakıt istasyonunu modern hale getirdik, oradan da gelir elde ediyoruz” diye konuştu. Tepe, Seyitgazi’nin büyük bir bölümünün sit alanı olduğunu hatırlatarak, bu nedenle istedikleri gibi yapılaşma sağlayamadıklarını ifade etti. Başkan tepe ve diğer yetkililer daha sonra Santral Park, Belediye Konuk Evi ile Bor ve Etnografya Müzesini gazetecilere gezdirdi.