•               
                
 •               
                
 •               
                
 •               
                

İYİ Kİ VARSIN EREN..

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı

Eren Bülbül'ü maalesef artık herkes tanıyor. 15 yaşında şehit oldu Eren. Pkk'lıların yerini gördü güvenlik güçlerine gösterirken çıkan çatışmada şehit oldu. Daha çocuk yaşında vatan uğruna hayatını kaybetti Eren acısı hepimizin kalbine düştü.

 

Sosyal medya sayfasına "Biride çıkıp demiyor ki iyi ki varsın Eren:(" yazmıştı. O zaman kimse görmedi şimdi hep bir ağızdan iyi ki varsın Eren diyoruz o bizi duyamıyor. Hayatın nasıl çabuk, nasıl acımasız olduğunu gösteriyor adeta. İyi varsın Eren keşke senin büyüdüğün, yaşlandığın, mutlu bir aile kurduğun bir hayatın olabilseydi. Hain bir kurşuna şehit vermeseydik seni..

 

Eren'nin sosyal medya mesajı geçtiğimiz günlerde 18. vefat yıl dönümü olan usta Can Yücel'in satırlarını anımsattı;

"Bir yolun varsa gidilecek sona bırakma

Bir sözün varsa dilden yüreğe hiç susma

Görmen gerekiyorsa birini git yanına

Okşaman gereken bir yürek varsa esirgeme elini.

Hayat çok zalim.

An gelir...

Elini, gözünü, yolunu, yüreğini alır senden.

O zaman istesen de...

Dokunamaz

Göremez 

Gidemez

Söyleyemez olursun. 

 

Can Yücel"

 

Hayat zalim ve bizler çoğu zaman zamanın değerini, etrafımızdaki insanların değerini bilemiyoruz. Can ustanın anlattığı gibi varsa yapılacak birşey bugün yapmalı. İnsan ertelemeye başladığında gelmeyen bir zamana erteliyor hele ki iyi duyguları. Kötüyü söylemeye meylimiz çok ama iyiye gelince zorlanıyoruz. Can Yücel'den bahsetmeden geçmek olmaz. Birçoğumuzun yazdığı satırlar yüreğine değmiş bir usta Can Yücel. Vefat etse bile ruhu aramızda olanlardan. Şiirlerindeki içtenlik, insana dair duygular bir şiiri olmasa diğerinde mutlaka bir parçasını bulur insan. 

 

Can Yücel'in dizeleri ve Eren'nin aramızdan iyi ki varsın sözünü duymadan ayrılması. Ailesi, arkadaşları kim bilir ne kadar seviyorlardı Eren'i ama iyi ki demeye vakit olmadı. Eren 15 yaşında teröristlere karşı durabilen vatan sever bir genç olarak şehit oldu. Geride hepimize bir mesaj bıraktı. Can Yücel'in de dediği gibi hayat çok zalim ve ertelenemeyecek kadar kısa. Hala bir yolu varken sevdiğimiz insanlara sarılmanın, iyi ki varsın demenin tam zamanı. Eren bize bunları anlattı..

EN SON EKLENEN HABERLER

Gazeteci çift Metin ve Esra Ünlü’nün bebeği dünyaya geldi. Sakarya Gazetesi Muhabiri Metin Ünlü ve eşi Sonh...

Eskişehir’in Çifteler ilçesinde Kurtuluş Savaşı yıllarına ait Yunanlılara karşı Türk askerlerinin savunma için kazdığı...

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun ‘Benim Kedilerim’ isimli sergisine k...

Ocak ayında gerçekleşecek olan Eskişehir Bakkal ve Bayiler Odası başkanlık seçimi için İsmail Hakkı Ördek başkanlığa aday ol...

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, çok özel bir konsere daha imza attı.

Eskişehir İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyare...

YAYINLARIMIZ
Tarih:
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
PTT 1. LİG PUAN DURUMU
Eskişehir Web Tasarım