•               
                
 •               
                
 •               
                
 •               
                

HARUN KARACAN..

Avni GELENDOST Avni GELENDOST
Dostça

Son bakanlar değişiminde Eskişehir bakansız kaldı..

Neden kaldı, niye böyle oldu diye düşünmek bir siyasi partinin işine burnumuzu sokmak gibi bir şey olur.

Değerli bakanımız Nabi Avcı gerçek anlamda Eskişehir için çabalayan, bilhassa Eskişehirspor’la ilgili sorunlarda taşın altına elini sokan koca yürekli biriydi.

Bu dönem olmadı sağlık olsun..

Fakat onun yerine bakanlıktan daha çok etkili olacağına inandığım Ak Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan Ak Parti genel başkan yardımcılığına getirildi.

Hak ederek,uzun uğraşlar ve toplumsal hareketin içinden kendini bir yerlere getiren kişi olarak kutluyorum Harun Karacan’ı..

Ve inanıyorum ki, Eskişehir’in sorunları ile birlikte Eskişehirspor’un sorunlarına başkent Ankara’da çözüm yolları arayıp bulacaktır.

Karacan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını 1990’lı yılların başında değerli insan Babası Ali Karacan’dan devraldıktan sonra şirketin kurumsallaşma sürecine büyük imzalar atan Harun Karacan daha sonra akaryakıt sektöründe şirketin büyüme süreci, Türkiye’nin önde gelen enerji markaları ile gerçekleştirilen yakın işbirliği ile büyük bir ivme kazandı.

Her yıl artan istasyon sayısı ile birlikte Karacan Grup, bölgenin akaryakıt sektöründeki lider kurumlarından biri oldu.

Harun Karacan ayrıca Eskişehir’den yeni bir marka çıkarma hedefi doğrultusunda, yakın zamanda Laçin markası ile maden suyu sektörüne de adım attı. Harun Karacan iş yaşamındaki başarılarının yanı sıra, birçok sosyal sorumluluk projesine de imzasını attı.

İnsani ilişkilerindeki pozitif enerjisi ve oluşturduğu sinerjiyle iş dünyasının da takdirlerini kazandı. 2009 yılında Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığına seçilen Harun Karacan, 2011 yılında ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Harun Karacan TOBB bünyesinde; Ticaret Odaları Konsey Üyesi, Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi Üyesi, Genç Girişimciler Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Telekomünikasyon Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgisayar Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Medya ve İletişim Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü.

Harun Karacan aynı zamanda, Eskişehir Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı Başkanlığı, Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Onursal Başkanlığı, Formula İstanbul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, TABGİS Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği, Türk Eğitim Vakfı Eskişehir Şube Başkanlığı, Yunusemre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği ve BEBKA Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulundu..

Hani tabiri caiz ise “İki Karpuz bir koltuğa sığmaz” söylemini adeta yalanlarcasına enerjisi ve çalışkanlığı ile gece-gündüz çalışarak kendini bir yerlere getiren kardeşimiz Harun Karacan’ın siyasi görüşü beni çok fazla etkilemiyorum.

Ayrı siyasi görüşlere sahipte olsak genç yaşından bu yana yakınen çalışkanlığı, efendiliği ve dürüstlüğü ile tanıdığım Harun Karacan’ın Eskişehir’e faydalı olacağına gerçekten inanıyorum.

Hayırlı olsun Harun Karacan kardeşim.

Eskişehir ve Eskişehirspor senden çok şeyler bekliyor bilesin.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

EN SON EKLENEN HABERLER

Büyükşehir Belediyesi, hasta çocuklara yönelik düzenlediği sosyal projeler ile öncü olmaya devam ediyor. Judith L...

Odunpazarı Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları (OMEK) bünyesinde verilen kurslar tüm hızıyla devam ediyor.

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şeh...

Eskişehir’de Devran Bildik isimli bir sahaf, çocukların küçük yaşta kitaplara ilgi duymaları için bir kitap mezat...

Eskişehir'de bir uyuşturucu satıcısının polise yakalanmamak için yuttuğu 18,30 gram bonzai, endoskopi ile çıkartıldı.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Eskişehir Şubesi, düzenlediği yemekte, maddi yetersizlik içinde olan meslek lisesi ve üniversite öğ...

YAYINLARIMIZ
Tarih:
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
PTT 1. LİG PUAN DURUMU
Eskişehir Web Tasarım