TEKNOLOJİ VE MARKALAR

Yiğit MUMCU Yiğit MUMCU
Teknoloji ve Markalar

Apple, iOS 13’ü yayınladı.

Apple yeni yazılımı iOS13’ü yayınladı. iOS 13, iPhone 6S ve bundan sonra piyasaya sunulan tüm modellere yüklenebilecek. iOS 13’ün sunduğu yenilikler arasında karanlık mod özelliği, Apple haritalar ve çeşitli fotoğraf geliştirmeleri dikkat çekiyor.

Otomobillerde 3D Deneyim Çalışmaları Devam Ediyor.

Continental ve Leia firmaları otomobiller için yeni teknolojiler üretmeye devam ediyor. Bu teknolojilerden Lightfield ekran teknolojisi dikkat çekici bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor. Lightfield ekran teknolojisi standart 3D özelliklerinin yanı sıra yeni efekt ve ışık özelliklerinin oluşturulmasını da sağlıyor.

Huawei ilk televizyonu Huawei Vision’ı Tanıttı.

Huawei geçtiğimiz günlerde düzenlediği yeni etkinliğinde ilk televizyonu Vision’ı tanıttı. Yeni işletim sistemi Harmony OS ile çalışan Vision, 4K Quantum Dot panele sahip, 55 ve 85 inç boyut seçenekleri ile satışa sunulacak.

Uçan Taksi Volocopter Avrupa’daki İlk Uçuşunu Yaptı.

Geçen ay tanıtılan uçan taksi Volocopter, ilk demo uçuşunu Almanya’nın Stuttgart şehrinde gerçekleştirdi. Yetkililer, önümüzdeki 10 yıl içerisinde 18 pervaneye sahip bu aracın kullanımının büyük bir oranda artacağını düşünüyor.

Hp, Yeni Dizüstü Bilgisayarı Elite DragonFly’ı Tanıttı.

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından Hp, yeni dizüstü bilgisayarı Elite Dragonfly’ı tanıttı. 13.3 inç büyüklüğünde olan Dragonfly’ın 4K çözünürlüğe sahip ekranı 1000 nit parlak sunuyor. 512 GB SSD bellek ve 16 GB RAM seçenekleri bulunan Elite Dragonfly’ın Ekim ayında satışa sunulması bekleniyor.

Oracle, Dünyanın İlk Otonom İşletim Sistemi Oracle Autonomous Linux’u Tanıttı.

Oracle, San Francisco’da yaptığı etkinlikte dünyanın ilk otonom işletim sistemi olarak nitelendirilen Autonomous Linux’u tanıttı. Oracle Autonomous Linux, sahip olduğu üstün özellikleri ile kendi açıklarını bulup bu durumları tanımlıyor ve bulunan bu açıkların çözümlerini kendisi sunabiliyor.

 

EN SON EKLENEN HABERLER

CHP’nin gazeteci kökenli milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda, yargı reformların Türkiye’nin d&u...

  Anadolu Üniversitesi öğrencileri uluslararası yarışmalarda kazandıkları ödüllerle adlarından söz ettirmeye devam ediy...

Eskişehir Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği eğitmenleri ve üyeleri, Ankara'da yapılan 'Öl&c...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda 2 şüpheli yakalanır...

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibinden 12 kişilik sağlık personeli, Barış Pınarı Harekâtı’nda Kahraman Mehmet&cc...

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, belediye başkanlarımızın yıllardır sergiledikleri hizmet anlayışı ile kültür-sanat ...

Eskişehir Web Tasarım