AKREP BURCUNDA DOLUNAY

Astrolog Funda G. TAMSÜ Astrolog Funda G. TAMSÜ
Funda'nın Gökyüzü Günlüğü

19 Mayıs 2019 Pazar günü Saat 00.12 de Akrep burcundaki 27 derece Ay ve Boğa burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

 

Akrep burcunda gerçekleşen Dolunay her şeyden önce, dönüşüm ile ilişkilidir. Bu nedenle, bu Dolunay'da, hem dış hem de iç düzeyde dönüşüm için yeni yollar bekleyebiliriz.  Bilinçaltımızdaki, arzuların, özlemlerin, korkuların ve umutların içinde yatanları aydınlatabilir. 

Akrep burcunda gerçekleşen Dolunay yaklaşık iki hafta boyunca yaşamın birçok alanında dönüştürücü bir etkiye sahip olacak olayları açığa çıkarabilir.

Hem maddi hem de manevi alanlarda değişimlere açık etkiler oluşabilir. Korkularımızla yüzleşmek ve onları yenmek için her zamankinden daha fazla cesaret verebilir.

Finansal konular öne çıkabilir.

Uzun zamandır gölgesinde kalınan bir sırrı açığa çıkabilir.

 

Kaza ve gerginlikler riski taşıyan Dolunayda Düşüncesiz, dürtüsel davranışlardan ve çatışmalarda kaçınmakta fayda var.

 

Yine bu dönem kronik rahatsızlıklar nüksedebilir. Ruhsal ve bedensel hassasiyet, mide, sindirim ve üreme organlarıyla ilgili problemler de artabilir. Dolayısıyla yorucu koşullardan ve stresten uzak durmakta faydalı olabilir.

Manevi gelişim için ise Dua, namaz, meditasyon ve yoga yapmak epey yol aldırabilir.

 

Dolunay diğer burçlarla birlikte Akrep-Boğa-Aslan ve Kova burçlarını daha fazla etkileyebilir.

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, maddi güç ve daha fazla özgüven elde etmek için yeni yollar ve yeni olanaklar geliştirebilirsiniz. Nafaka, tazminat yada miras meselelerinizi kapsayan alanlarda maddi kazançlar yada kayıplar oluşabilir. Cinsel enerjiniz ve kişisel manyetizmanızın yükseldiği bu dönem,aşk-nefret gibi duyguları deneyimle bilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, eşiniz, ortağınız yada partnerinizle yaşamınızın seyrini değiştirecek önemli adımlar atabilirsiniz. Ciddi beraberlikler evlilikle noktalanabilir yada sorunlu ilişkilerde kopuşlar yaşayabilirsiniz. Kariyer, iş ve statünüzü ilgilendiren konularda önemli anlaşmalar, sözleşmeler ve seyahatler gündeme gelebilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, günlük rutinleriniz, iş ve hizmet hayatınızda size vakit kazandıracak, iş yükünüzü hafifletecek olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatacak yeni bir diyet ve spor programına başlayabilir yada daha önceden ihmal ettiğiniz tedavi gerektiren sağlık mesellerinize yoğunlaşabilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, aşk, flört ve romantik ilişkilerinizde arzu, istek ve beklentilerinizi karşılamak için harekete geçebilirsiniz. Çocuklarınızın hayalleri ve umutlarıyla ilgili isteklerine destek vererek onların amaçlarına ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Yaratıcı uğraşlarınıza harcayacağınız enerji yaşamınızı daha keyifli hale getirebilir.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, aileniz

ve evinizle ilgili hedeflerinize hızlı bir şekilde yoğunlaşabilirsiniz. Aile bireylerinizin acil ihtiyaçlarına yoğunlaşabilir, somut eylemlerle onlara takdir ve sevginizi gösterebilirsiniz. Geçmiş deneyimlerinizden yola çıkarak hayatınızda değişim yaratacak güncel bir sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, sözleşmeler, muhasebe konuları, yasal konuların işlemleri, mektuplar ve yazışmalarla ilgili yoğun bir tempo içine girebilirsiniz. Kamusal ve şahsi beklentide olduğunuz pek çok meselelerinizi neticelendirebilir. Hedeflerinize ulaşmak, somut adımlar atmak için planlarınızda olan kısa yolculuklara çıkabilirsiniz.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, gelir durumunuzu, maddi kaynaklarınızı yönetmek, yaratıcı projeler üretmek için güçlü bir arzu duyabilirsiniz. İş ve mesleki konularda alacağınız sorumlulukları gelir artışına çevirecek fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Özel yaşamınızla alakalı fikirlerinizi yeniden inşa edip ve güçlendireceğiniz koşullar oluşabilir.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler,hayatınızın ne yöne gittiğini daha net bir şekilde analiz etme fırsatı bulabilirsiniz. Geçmişte kalan kişisel ve çevresel seçimlerinizden çıkaracağınız dersler geleceğinizi şekillendirecek açılımlar getirebilir. Yeni bir fikirden, yeni bir plandan veya yeni bir projeden ilham alabilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, hayatınızın değişim gerektiren yönüne odaklanabilirsiniz. Şimdiye kadar tolerans gösterdiğiniz ve iyi niyetli davranıp da karşılığında sizi sınırlayan ve zorluklar oluşturan tüm geçmiş konuları mercek altına alabilirsiniz. Dolunay enerjisiyle duygusal ve ruhsal yorgunluklarınızdan arınarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, yaşam enerjinizin artıyor. Hedefleriniz, hayalleriniz ve isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal alanlarda topluma yönelik hizmet ve projelerde ortak çalışmalara zaman ve enerjinizi harcayabilirsiniz. Edineceğiniz yeni bir bilgi veya kuracağınız bir iletişim sayesinde geleceğinizi şekillendirecek bir plan yapabilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, beklentide olduğunuz kariyer alanınızdaki hedeflediğinizde yükseliş gerçekleşebilir. Kişisel tanınırlık, kamusal itibarınız artabilir. Otorite figürlerinizle daha fazla ilgilenebilir, sıcak ve olumlu iletişimler kurabilirsiniz. İş-özel yaşamınızda dengeli bir program oluşturarak, partnerinize ilişkinizi dikkate aldığınızı gösterebilirsiniz

 

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, maddesel ve manevi dünyanızın gerçek amacını bulmak ve öğrenmek için yabancı kültür ve ülkelere yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Edineceğiniz deneyimler sayesinde yaşamınızda bazı şeylerden taviz vermek zorunda kalabilirsiniz. Hukuksal ve eğitim alanlarındaki meseleleriniz dolunay enerjisiyle sonuçlanabilir.

EN SON EKLENEN HABERLER

Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kadınlar 50 metre sırt üstünde yarışarak dünya ikincisi olan Sümeyye Boyacı...

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı heyeti Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.

Vali Özdemir Çakacak, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İstiklal Mahallesi Başan Sokak’ta Yavuz Sipahioğlu’na ait kafeye iddialara göre yabancı uyruklu bir şahıs geldi. Bir çay s&oum...

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge eski Devlet Hastanesi binasında incelemelerde bulundu.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformunun organizasyonunu üstlendiği Uluslararası Engelsiz Bilişim 2019 Kongresi, 11-13 Eylül tarihlerinde ...

Eskişehir Web Tasarım