TEKNOLOJİ VE MARKALAR

Yiğit MUMCU Yiğit MUMCU
Teknoloji ve Markalar

Nike A.R. Uygulaması – Nike Fit

Nike firması son zamanlarda artırılmış gerçeklik uygulamalarına ve yenilikçi teknolojilere büyük yatırım yapan firmaların başında geliyor. Nike firmasının bu uygulamalarından olan Nike Fit ise ön plana çıkmayı başarıyor. Nike Fit, telefon kamerasının yardımı sayesinde kişinin ayağını tarıyor ve doğru ayakkabı numarasını seçmesine yardımcı oluyor.

Dyson Elektrikli Otomobil Üretmeye Hazırlanıyor.

Ürettiği modern süpürge tasarımları ve gelişmiş teknolojileri ile tüm dünyada dikkatleri üzerinde toplayan Dyson firması elektrikli otomobil üretimine hazırlanıyor. Crossover kategorisinde üretilecek olan bu model, tasarımı ve sahip olduğu teknolojileri ile şimdiden ilgi toplamayı başarmış gözüküyor.

AMD ve Cray’den Dünyanın En Güçlü Süper Bilgisayarı: Frontier

AMD ve Cray Computing 1,5 exaflop işlem gücüne sahip olan süper bilgisayarları Frontier hakkında bilgi verdi. Exa ölçeği saniyede 10 üzeri 18 gücünde işlem yapabilme özelliği anlamına geliyor. Yapılan açıklamaya göre, Frontier 2021 yılına kadar ABD’de üretilmiş olacak. Frontier tahmini olarak 2 basketbol sahası büyüklüğünde olacak.

Microsoft Word’e Yapay Zekâ Desteği: Ideas

Microsoft, Build 2019 etkinliğinde Word ve Word Online için Ideas adlı yapay zekâ editörünü duyurdu. Ideas sayesinde kullanıcılar yazı yazarken ve belge hazırlarken yapay zekâ desteği ve yardımına sahip olacaklar.

Yeni Nesil E-Scooter: Bird One

Elektrikli scooter dünyasının önemli isimlerinden Bird, yeni bir e-scooter modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Beyaz, Siyah ve Pembe renklerinde satışa sunulacak olan Bird One isimli e-scooter tek şarj ile 50 km gidebiliyor. Bird One adlı scooter’ın tahmini ön sipariş fiyatının 1299 Dolar olması bekleniyor.

En İyi Güvenlik Özellikleri Sunan Otomobil Markası: Subaru

Japon otomobil üreticisi Subaru, performans özelliklerinin yanı sıra yüksek güvenlik özelliklerine sahip araçlar üretmesi ile tanınıyor. Subaru firması bu yılda Auto Express tarafından İngiltere’de yapılan Driver Power Survey 2019’da “En İyi Güvenlik Özellikleri Üreticisi (Best Manufacturer for Safety Features)” seçildi.

 

 

EN SON EKLENEN HABERLER

Bahar ve yaz aylarının girişiyle başlayan düğün sezonunun ardından piyasalarda hareketlilik yaşanıyor.

1932 yılında Paris’te kurulan bugün 90 ülkede yaklaşık 15000 üyesi bulunan ‘SKÅL INTERNATIONAL’ın (SI)Türk...

Eskişehir’de iki aracın karıştığı trafik kazasında biri bebek 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre olay, Eskişehir Kütahya yolu &u...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında; il dışından kente satış için getirilen uyuşturucu ma...

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve yeni Yönetim Kurulu'nun çabaları ile 4 aylık sürede toplanan ve dağıtıla...

Eskişehir’de sokak hayvanları için sattıkları kitap ve oyuncaklarla gündem olan 4 ilkokul öğrencisine sosyal medyadan tam 1 ton...

Eskişehir Web Tasarım