TEKNOLOJİ VE MARKALAR

Yiğit MUMCU Yiğit MUMCU
Teknoloji ve Markalar

Beats, Powerbeats Pro Modelini Tanıttı.

 

Beats yeni kulaklığı Powerbeats Pro’yu tanıttı. Ter ve suya dayanıklı olarak üretilen Powerbeats Pro silikon bir yapıya sahip şekilde üretildi. Powerbeats Pro modeli fiyatının 250 Dolar civarında olması bekleniyor.

 

Robot Arılar Uzay İstasyonunda Çalışmaya Başlayacak.

NASA, uzay istasyonlarındaki çalışmalarına yardım etmesi amacıyla robot arılar yaptı. Renkleri arıyı anımsattığı için bu isim verilen robotlar, astronotlara uzay istasyonundaki görevlerinde yardımcı olacak.

Kingston Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Yeni MicroSD Kartlarını Duyurdu.

Kingston Digital, yeni geliştirdiği microSD kartlarını duyurdu. Yeni geliştirilen microSD kartlar özellikle güvenlik kameraları ve taşınabilir kameralar gibi detaylı ve büyük veri yazılan sistemlerde kullanılmak üzere geliştirildi. Ayrıca bu yeni kartlar, yüksek ve düşük sıcaklıklara, suya ve X ışınlarına dayanabilme özelliğine sahip bir şekilde tasarlanıyor.

WhatsApp Business artık iPhone'larda…

Popüler uygulamaların başında gelen WhatsApp, daha önce küçük işletmeler ve müşterilere yönelik iş odaklı bir uygulama olan WhatsApp Business’ı tanıtmıştı. WhatsApp yetkilileri, WhatsApp Business’ın artık iOS platformunda da kullanılabileceğini iletti.

Panasonic Lumix G95 Modelini Duyurdu.

Panasonic yeni modeli G 95’i tanıttı. G 95 modeli, 4K fotoğraf çekebilmenin yanı sıra 4K çözünürlükte video da çekebiliyor. Bluetooth ve Wi-Fi desteği bulunan kameranın Mayıs ayında satışa sunulması bekleniyor.

Şekil Değiştiren Uçak Kanadı Geliştiriliyor.

MIT ve NASA mühendisleri uçuş esnasında duruma ve yük koşullarına göre şekil değiştirebilen bir uçak prototipi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca yeni geliştirilen bu uçak kanadı enerjiyi daha verimli bir şekilde kullanabiliyor.

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı.

TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu tarafından, ‘TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma’ günü ve İş Bırakma...

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen “KOBİ’ler için Uluslararası İşağları ve Kü...

Espark'ta düzenlenen Dinamikfest'te sahne alan Rap dünyasının ünlü isimleri Eskişehir'e muhteşem bir gece yaşattı.

Bursa, Afyon, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova örgütlerinin katıldığı CHP Bölge Toplantısı Bursa&r...

Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı Kent Konseyi, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle dünya ile eş zamanlı olarak ç...

Eskişehir Web Tasarım