TEKNOLOJİ VE MARKALAR

Yiğit MUMCU Yiğit MUMCU
Teknoloji ve Markalar

Beats, Powerbeats Pro Modelini Tanıttı.

 

Beats yeni kulaklığı Powerbeats Pro’yu tanıttı. Ter ve suya dayanıklı olarak üretilen Powerbeats Pro silikon bir yapıya sahip şekilde üretildi. Powerbeats Pro modeli fiyatının 250 Dolar civarında olması bekleniyor.

 

Robot Arılar Uzay İstasyonunda Çalışmaya Başlayacak.

NASA, uzay istasyonlarındaki çalışmalarına yardım etmesi amacıyla robot arılar yaptı. Renkleri arıyı anımsattığı için bu isim verilen robotlar, astronotlara uzay istasyonundaki görevlerinde yardımcı olacak.

Kingston Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Yeni MicroSD Kartlarını Duyurdu.

Kingston Digital, yeni geliştirdiği microSD kartlarını duyurdu. Yeni geliştirilen microSD kartlar özellikle güvenlik kameraları ve taşınabilir kameralar gibi detaylı ve büyük veri yazılan sistemlerde kullanılmak üzere geliştirildi. Ayrıca bu yeni kartlar, yüksek ve düşük sıcaklıklara, suya ve X ışınlarına dayanabilme özelliğine sahip bir şekilde tasarlanıyor.

WhatsApp Business artık iPhone'larda…

Popüler uygulamaların başında gelen WhatsApp, daha önce küçük işletmeler ve müşterilere yönelik iş odaklı bir uygulama olan WhatsApp Business’ı tanıtmıştı. WhatsApp yetkilileri, WhatsApp Business’ın artık iOS platformunda da kullanılabileceğini iletti.

Panasonic Lumix G95 Modelini Duyurdu.

Panasonic yeni modeli G 95’i tanıttı. G 95 modeli, 4K fotoğraf çekebilmenin yanı sıra 4K çözünürlükte video da çekebiliyor. Bluetooth ve Wi-Fi desteği bulunan kameranın Mayıs ayında satışa sunulması bekleniyor.

Şekil Değiştiren Uçak Kanadı Geliştiriliyor.

MIT ve NASA mühendisleri uçuş esnasında duruma ve yük koşullarına göre şekil değiştirebilen bir uçak prototipi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca yeni geliştirilen bu uçak kanadı enerjiyi daha verimli bir şekilde kullanabiliyor.

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi sokaktaki dostlar için hareket geçti. Türkiye’de bir ilke imza atan  EOSB yö...

Ormanlık alanlarda yapılan üretim, bakım, budama gibi faaliyetler sırasında çıkan ve endüstriyel anlamda değerlendirilemeyen, ekonomi...

Kanlıtaş Höyüğü'nde toprağın suda yüzdürülmesi tekniğiyle ortaya çıkarılan 8 bin yıllık tohumlar tarımsal ge&cced...

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kömürlü termik santrallere filtre takımının e...

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Anadolu Üniversitesi (AÜ) iş birliği ile “Kişisel Verilerin Korunmasında Yeni Gelişmeler” konulu...

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğiyle KOBİ'lerin dijital ve teknolojik dö...

Eskişehir Web Tasarım