TEKNOLOJİ VE MARKALAR

Yiğit MUMCU Yiğit MUMCU
Teknoloji ve Markalar

Beats, Powerbeats Pro Modelini Tanıttı.

 

Beats yeni kulaklığı Powerbeats Pro’yu tanıttı. Ter ve suya dayanıklı olarak üretilen Powerbeats Pro silikon bir yapıya sahip şekilde üretildi. Powerbeats Pro modeli fiyatının 250 Dolar civarında olması bekleniyor.

 

Robot Arılar Uzay İstasyonunda Çalışmaya Başlayacak.

NASA, uzay istasyonlarındaki çalışmalarına yardım etmesi amacıyla robot arılar yaptı. Renkleri arıyı anımsattığı için bu isim verilen robotlar, astronotlara uzay istasyonundaki görevlerinde yardımcı olacak.

Kingston Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Yeni MicroSD Kartlarını Duyurdu.

Kingston Digital, yeni geliştirdiği microSD kartlarını duyurdu. Yeni geliştirilen microSD kartlar özellikle güvenlik kameraları ve taşınabilir kameralar gibi detaylı ve büyük veri yazılan sistemlerde kullanılmak üzere geliştirildi. Ayrıca bu yeni kartlar, yüksek ve düşük sıcaklıklara, suya ve X ışınlarına dayanabilme özelliğine sahip bir şekilde tasarlanıyor.

WhatsApp Business artık iPhone'larda…

Popüler uygulamaların başında gelen WhatsApp, daha önce küçük işletmeler ve müşterilere yönelik iş odaklı bir uygulama olan WhatsApp Business’ı tanıtmıştı. WhatsApp yetkilileri, WhatsApp Business’ın artık iOS platformunda da kullanılabileceğini iletti.

Panasonic Lumix G95 Modelini Duyurdu.

Panasonic yeni modeli G 95’i tanıttı. G 95 modeli, 4K fotoğraf çekebilmenin yanı sıra 4K çözünürlükte video da çekebiliyor. Bluetooth ve Wi-Fi desteği bulunan kameranın Mayıs ayında satışa sunulması bekleniyor.

Şekil Değiştiren Uçak Kanadı Geliştiriliyor.

MIT ve NASA mühendisleri uçuş esnasında duruma ve yük koşullarına göre şekil değiştirebilen bir uçak prototipi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca yeni geliştirilen bu uçak kanadı enerjiyi daha verimli bir şekilde kullanabiliyor.

EN SON EKLENEN HABERLER

Bahar ve yaz aylarının girişiyle başlayan düğün sezonunun ardından piyasalarda hareketlilik yaşanıyor.

1932 yılında Paris’te kurulan bugün 90 ülkede yaklaşık 15000 üyesi bulunan ‘SKÅL INTERNATIONAL’ın (SI)Türk...

Eskişehir’de iki aracın karıştığı trafik kazasında biri bebek 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre olay, Eskişehir Kütahya yolu &u...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında; il dışından kente satış için getirilen uyuşturucu ma...

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve yeni Yönetim Kurulu'nun çabaları ile 4 aylık sürede toplanan ve dağıtıla...

Eskişehir’de sokak hayvanları için sattıkları kitap ve oyuncaklarla gündem olan 4 ilkokul öğrencisine sosyal medyadan tam 1 ton...

Eskişehir Web Tasarım