NEDEN Mİ KAYBETTİNİZ?

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Türk Dünyasında harcanan milyonlarca liranın hesabını vermekte zorlandınız. Birkaç basit cevap hepimize yeterli gelecekken siz nedendir bilinmez tek bir soruyu cevaplamadınız. Bu sorulara ve süreçle ilgili iddiaları cevapsız bırakmak seçmen gözünde büyük soru işaretleri oluşturdu.

TDKB süreci soruları cevapsız kaldığı gibi nasıl olacağı, ne zaman olacağı, kimin yapacağı belli olmayan bir Eğitim Başkentliği vaadini ortaya attınız. 2019 başladı ve 3 ay geçti ama bu vaatle ilgili tek adım atılmadı. Ben böyle bir süreç varsa Büyükerşen’den istifade edilmeli diye yazdığımda bu yazıma Vekil Nabi Avcı ve çok bilmiş danışman, mizah hatta kara mizah dediler. ( Yazılı kayıtlarda var)

Ancak bana kara mizah diyen Nabi Avcı şimdi bu sürece dair Belediyelerin desteği gibi bir takım anlamadığım sözler söyledi. Asıl kara mizah hangisi bilemiyorum.

1081 Yataklı şehir hastanesi dediniz, şehrin yatak kapasitesi artıyor dediniz ama hem hastaneyi şehrin dışına yaptınız hem de merkezdeki 600 yataklı devlet hastanesini kapatarak aslında yatak kapasitesini düşürdünüz. Eski hava hastanesini de sayarsak şehirde yatak kapasitesi pek bir artmadığı gibi merkezdeki yatak kapasitesi neredeyse 3’de 1 e indi. İnsanlardan buna teşekkür etmelerini ve avuçları patlayıncaya kadar alkışlamalarını beklediniz. Mağduriyetlerini görmezden geldiniz.

Bir Stadyum yaptınız ve sanki bunu cebinizden para harcayarak, biz vergi ödemiyoruz, bu işler için maaşımızdan, alışverişimizden pay vermiyormuşuz gibi bir edayla yaptınız. Oysa tüm bu yatırımlar milletin vergisiyle yapılır ve devlet bunları yaptığı için lütuf gibi lanse etmemelidir.

Termik santral konusunda lal kesildiniz, Eskişehir’in en değerli tarım arazisine ülkede tarım can çekişirken bu santral yapılmalı diye tutturdunuz. Eskişehir’in sözünü Ankara’ya aktarmak yerine Ankara’nın emirlerini Eskişehir insanına aktarmaya çalıştınız.

Tramvaylar faaliyete geçeli 15 sene olmuş ve Tülomsaş daha 1 tane tramvay yapamamışken hala Hoca tramvayları Tülomsaştan almadı diye propaganda yapmanın beyhude olduğunu anlamadınız.

Bazılarınız çağdaş düşünceye sahip olsa bile sizi destekleyen ve baş köşelerde ağırladığınız bağnaz isimlerin size ne kadar zarar verdiğini çözemediniz. 6 yaşındaki çocuklara çıplak diyen, baleyi çağdışı gören ve insanların sosyalleşmelerine fuhuş, terör diyenleri bünyenizden atamadınız. O yüzden insanlara bütünün hukuku konusunda güven veremediniz.

Eskişehirspor ‘un kongrelerine gelmediniz, kapanma tehdidi varken ortada yoktunuz ama seçim dönemi birden Eskişehirspor tesislerinden çıkmamaya, zamanında yapılması gereken destekleri şimdi yapmaya  dair vaatler ortaya koydunuz. Samimi olamadınız.

Rakip adaylara karşı onları mağdur edecek ve kimsenin tasvip etmediği bir iftira, karalama kampanyasına giriştiniz. Yapanları uyarmadınız, durduramadınız, sokaktaki karşılığını okuyamadınız.

Ülkede açlık savaşları varken kimse çöpten ekmek toplamıyor, bu yalan diyerek saçma sapan bir senaryo çizmeye kalktınız,

Sizi uçuran, kusursuz gibi hissettiren ve şehirde karşılığı olmayan hatta eksi puan yazan gazetecileri fazla önemsediniz. Sizi düşürdükleri komik, ilginç senaryoları ve dedikodularına siz bile inanacak duruma geldiniz. Sizden başka onları ciddiye alan olmadığını yazılarına f5 tuşuna basarak sanki binlerce insan okuyormuş gibi izlenim verdiklerini bir türlü anlamadınız.

Belirlenen adaylar, belirlenme şekli, şu, bu daha onlarca neden sayabilirim ama hiç düşünmeden acaba neden yine kaybettik diyorsanız bu yazıdaki detayları da bir düşünün derim. Artık seçim geçtiğine göre ve daha önceki uyarılarımı da dikkate alarak bir düşünün bakalım.

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir’de yaşanan sel felaketinden etkilenen çiftçileri ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, &cc...

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin tarihi dokular arasında dolaşırlarke...

Demokratik, çağdaş ve mutlu bir Odunpazarı için “Odunpazarı’nı birlikte yönetiyoruz” diyen Odunpazarı Belediyesi,...

Topladıkları mavi kapaklarla 221 engelliye umut ışığı olan dede ve torununa özel bir ödül verildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların şehrin birçok noktasına ulaşımını sağladığı Tramvay Uzatma Hattı Projesindeki asfalt &c...

Sivrihisar ilçesindeki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezinin yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, kırsal mah...

Eskişehir Web Tasarım