TATLI SU SOLCULARI

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Sosyal demokrat camianın tamamı ne yazık ki sosyal demokratlardan oluşmuyor. İçlerinde sadece kendi menfaatleri, kendi bekaları için sosyal demokrat taklidi yapan ve net bir şekilde CHP’nin zarar görmesi ya da CHP’li bir adayın kazanmaması için perde arkasında varını yoğunu ortaya koyan ciddi bir grup var.

Bu isimlerin bu seçimdeki hedefi Kazım Kurt’tu. Çünkü Kazım Kurt güçlendikçe, Kazım Kurt hem belediyecilik hizmetlerini hem de örgüt hâkimiyetini ve ağırlığını korudukça bu isimlere pek ekmek çıkmayacaktı.

Kimi içinde geçmişten gelen ve üzerlerinden atamadıkları bir intikam duygusu vardı. Zira Başkan Kurt lafı dolandırmayan, şirin gözükme çabasına girip de ortada duruyormuş gibi yapan bir profile sahip olmadı. Siyaseti çok net ve kimseye minnet etmeden yaptığı için epey düşman kazandı.

Parti işlerine karışırım dedi, kongre süreçlerinde desteklediği ismi de netçe söyledi, seçilmesini istemediği ismi de belirtti. Vekillik için aday sıralamasında da tercihini açıktan belirtti, genel merkez de gerçekleşecek herhangi bir seçim içinde görüş vermekten çekinmedi.

Zaten CHP’den 3 kere ihraç edilmesindeki sebepte sözünü sakınmadan, bir nevi kıvırmadan siyaset yapmasıydı, onu sabrıyla birlikte CHP’nin önderi yapanda.

Bu yüzden fazlaca düşmanı oldu, partisi içinde bile onun varlığından rahatsızlık duyan, o olduğu sürece bazı emellerine ulaşamayacağını düşünenler oldu ve bu seçimde de epey mesai yaptılar.

AKP’lilerle bir oldular. Ataç ve Büyükerşen kazanır ama Kazım’ın işi zor şeklinde bir algı oluşturdular. Bu algıyı gittikleri her yerde, dolaştıkları tüm meclislerde yaymaya, bir nevi Kazım Kurt’un seçilmemesi için insanları dolaylı olarak ikna etmeye çalıştılar.

İYİ Partiyi gaza getirip aday çıkarılmasında da rolleri vardı, başka belediyelerin bürokratlarının aklını çelme işlerinde de.

Hatta bazı dernek ya da lobilerin geniş katılımlı destek toplantılarından bile rahatsız oldular, organizasyonda emeği olanlara yapmayın, etmeyin Kazım kazanamayacak, mahcup kalmayın diye sözüm ona dostane uyarılar yaptılar.

Ancak hem rakip olanların hem de CHP içindeki bu hiziplerin bu çabaları ters tepti, insanlar bu hakkaniyetsizlik karşısında Kazım Kurt’a daha çok sarıldı, onu daha sıkı kucakladılar.

Oynanan kirli oyun, yoğun karalama kampanyası, adeta seçim sadece Odunpazarı’nda yapılıyor gibi topyekün Kazım Kurt kaybetsin seferberliğine bakıp da, alınan sonucu görünce insan ister istemez sormak istiyor.

Ne oldu Kazım kazanamaz diyenler? Ne oldu Volkan’a AKP Adayı gözüyle bakmayın o bizim her işimize koşar diyerek reklamını yapan tatlı su solcuları? Neredesiniz?

Neredeler biliyor musunuz?

Zafer kutlamalarında masanın önünde yer kapmaya, sen çok yaşa Kazım Kurt diyerek alınan sonuçtan iftihar edenlerin önünde yürümeye çalışıyorlar.

Söylediklerini yalayıp sosyal medyadan Kazım Kurt’a ve CHP’ye övgüler, terse çalışmamış gibi Volkan Doğan’a eleştiriler falan yapıyorlar.

Seçim sürecinde yapmadıklarını şimdi yapmaya kalkıyorlar.

Aynısı Büyükerşen kanadı içinde geçerli. Seçim süreci boyunca emek verenler kenarda kalmış ama Yılmaz Hocaya yapmadık eleştiri bırakmayanlar ilk dakikadan yanına çökmüş durumda.

Ama herkesin içi rahat olsun. Kimin ne yaptığı da, nasıl çalıştığı da, gizli kahramanları da biliniyor bu sürecin.

O yüzden havanda su dövmeye çalışanların çabası ancak yatsıya kadardır ve emin olsunlar yaptıkları hiç unutulmayacaktır.

İşte bu yüzden Kazım Kurt sadece seçim kazanmadı, çok daha fazlasını, çok daha ötesini kazandı ve dedi ki .. “Salın hepsini üstüme gelsinler, güçleri yeterse beni yıksınlar”

EN SON EKLENEN HABERLER

Bahar ve yaz aylarının girişiyle başlayan düğün sezonunun ardından piyasalarda hareketlilik yaşanıyor.

1932 yılında Paris’te kurulan bugün 90 ülkede yaklaşık 15000 üyesi bulunan ‘SKÅL INTERNATIONAL’ın (SI)Türk...

Eskişehir’de iki aracın karıştığı trafik kazasında biri bebek 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre olay, Eskişehir Kütahya yolu &u...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında; il dışından kente satış için getirilen uyuşturucu ma...

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve yeni Yönetim Kurulu'nun çabaları ile 4 aylık sürede toplanan ve dağıtıla...

Eskişehir’de sokak hayvanları için sattıkları kitap ve oyuncaklarla gündem olan 4 ilkokul öğrencisine sosyal medyadan tam 1 ton...

Eskişehir Web Tasarım