TEKNOLOJİ VE MARKALAR

Yiğit MUMCU Yiğit MUMCU
Teknoloji ve Markalar

Apple, Kablosuz Şarj Cihazı Air Power Üretiminden Vazgeçti.

Apple firması uzun bir süredir birçok kişi tarafından merakla beklenen kablosuz şarj cihazı AirPower’ın üretiminden vazgeçtiğini duyurdu. Air Power cihazının, kablosuz şarj özelliği olan birden fazla Apple ürününü aynı anda şarj edebilme özelliğine sahip olması bekleniyordu.  

 

Anında Baskı Özelliği ile Canon Cliq

Canon firması Cliq modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Anında baskı özelliğine sahip olan Cliq modelinin Nisan ayında satışa sunulması bekleniyor.

 

Huawei İstanbul’da Mağaza Açmaya Hazırlanıyor.

İzmir’de açılan ilk deneyim mağazası ile büyük ilgi toplayıp beğeni kazanan Huawei, ikinci mağazasını İstanbul’da açmaya hazırlanıyor. Huawei’nin ikinci mağazasını İstinye Park’ta Nisan ayı içerisinde açması bekleniyor.

 

Twitter’dan iOS’a Yeni Özellik

Twitter iOS uygulamasının Karanlık Mod seçeneğini geliştirip daha koyu bir tona sahip şekilde sundu. Bu yeni düzenleme özellikle OLED ekranlardan yararlanarak batarya süresinin artmasına fayda sağlıyor.

 

Sony’den Her Saati Akıllandıran Ürün: Wena

Sony firması, bir saatin kadranı yerine kordonuna akıllı özellikler ekleme düşüncesi ile tasarladığı akıllı saat kordonu Wena’yı tanıttı. Wena ile analog saatler telefon bildirimi, spor ve sağlık fonksiyonları gibi akıllı saatlerde yer alan özelliklere sahip oluyor.

 

Daimler Firması Torc Robotics ile Güçlenmeye Devam Ediyor.

Otonom kamyon teknolojileri üzerine odaklanan Daimler firması otonom araç teknolojileri üzerine önemli araştırmalar yapan Torc Robotics firması hisselerinin çoğunluğunu satın aldığını duyurdu.

 

EN SON EKLENEN HABERLER

Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kadınlar 50 metre sırt üstünde yarışarak dünya ikincisi olan Sümeyye Boyacı...

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı heyeti Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.

Vali Özdemir Çakacak, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İstiklal Mahallesi Başan Sokak’ta Yavuz Sipahioğlu’na ait kafeye iddialara göre yabancı uyruklu bir şahıs geldi. Bir çay s&oum...

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge eski Devlet Hastanesi binasında incelemelerde bulundu.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformunun organizasyonunu üstlendiği Uluslararası Engelsiz Bilişim 2019 Kongresi, 11-13 Eylül tarihlerinde ...

Eskişehir Web Tasarım