MUTLU-GURURLU-HUZURLU DAHA NE OLSUN

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Gurur, Mutluluk ve Huzur Eskişehir için rastgele seçilen seçim argümanları değildir.

Bu seçimde fazlasıyla görüyoruz ki, sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile hareket eden Başkanların Eskişehir için en önemli hizmetleri Gurur, Mutluluk ve Huzurdur.

Siz hiç Büyükerşen’in elinde paraları TV ekranında savurarak bu kadarcık para için kıyamet kopar mı dediğine şahit oldunuz mu?

Ahmet Ataç’ın öfkeden gözlerinden alevler çıkarcasına delirdiğini ve binlerce insan onu izlerken bağıra bağıra birilerine hakaretler yağdırdığına şahit oldunuz mu?

Kazım Kurt’un insanları ve gazetecileri hain, taraflı, satılık diye hem de yüzlerine baka baka ayrıştırdığına şahit oldunuz mu?

Barlar sokağına fuhuş yuvası diyen bir konuk getirdi mi bu Başkanlar?

Eskişehir’e gidenler fuhuşa, çapkınlığa gidiyor diyen bir partilileri oldu mu bu isimlerin?

Kızlı, erkekli gezmenin, aynı evde bulunmanın ahlaksızlık olduğunu iddia eden yakınları oldu mu?

Buraya okumaya değil içmeye,s…ya geliyorlar diyen sözde gazeteci yakınları oldu mu?

Yine 6 yaşındaki bale kursuna giden çocuklara çıplaklık, soyunurlar diyen bir meczup kafa ya da porsuk kenarında sara krizi geçiren bir kıza satanist, alkolik diye yafta yapıştıran tetikçileri oldu mu bu başkanların?

Okulda beden dersi var diye bahçe duvarlarını branda ile kapatan ve tüm şehri sapık yerine koyan bir örgütlü oluşumları var mı?

Nikah dairesine kilise, üzerinde tüm Türk büyüklerinin bulunduğu anıta haç diyen herhangi bir tanıdıklarına rastladınız mı?

Peki ya bu Başkanların herhangi bir insanın inancına, ibadetine, siyasi tercihine herhangi bir müdahalede bulunduklarını?

Rastlayamaz, duyamaz, göremezsiniz.

Çünkü Eskişehir huzurlu, gururlu, mutlu bir şehir ise mevcut yerel yönetimlerin insanları ayrıştırmadığı, ötekileştirmediği, özgürlüklerine ve yaşam şekillerine müdahale edilmediği için bu hale geldi.

Ve bırakın seçimlerde mevcut isimlerin ve zihniyetin değişmesini, henüz seçim sürecinde yaşadığımız çirkin, gergin, karalayacı, ayrıştırıcı, huzur kaçırıcı havayı görünce bir de bunun ötesini düşünmek bile bana göre Eskişehir’i kaybetmektir.

Yoksa yolu herkes yapar, taşı herkes döşer, asfaltı herkes atar ama huzur ve özgürlük öyle herkesin hele ki acemi, hızlı ve öfkelilerin asla harcı değildir.

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı.

TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu tarafından, ‘TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma’ günü ve İş Bırakma...

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen “KOBİ’ler için Uluslararası İşağları ve Kü...

Espark'ta düzenlenen Dinamikfest'te sahne alan Rap dünyasının ünlü isimleri Eskişehir'e muhteşem bir gece yaşattı.

Bursa, Afyon, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova örgütlerinin katıldığı CHP Bölge Toplantısı Bursa&r...

Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı Kent Konseyi, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle dünya ile eş zamanlı olarak ç...

Eskişehir Web Tasarım