MUTLU-GURURLU-HUZURLU DAHA NE OLSUN

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Gurur, Mutluluk ve Huzur Eskişehir için rastgele seçilen seçim argümanları değildir.

Bu seçimde fazlasıyla görüyoruz ki, sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile hareket eden Başkanların Eskişehir için en önemli hizmetleri Gurur, Mutluluk ve Huzurdur.

Siz hiç Büyükerşen’in elinde paraları TV ekranında savurarak bu kadarcık para için kıyamet kopar mı dediğine şahit oldunuz mu?

Ahmet Ataç’ın öfkeden gözlerinden alevler çıkarcasına delirdiğini ve binlerce insan onu izlerken bağıra bağıra birilerine hakaretler yağdırdığına şahit oldunuz mu?

Kazım Kurt’un insanları ve gazetecileri hain, taraflı, satılık diye hem de yüzlerine baka baka ayrıştırdığına şahit oldunuz mu?

Barlar sokağına fuhuş yuvası diyen bir konuk getirdi mi bu Başkanlar?

Eskişehir’e gidenler fuhuşa, çapkınlığa gidiyor diyen bir partilileri oldu mu bu isimlerin?

Kızlı, erkekli gezmenin, aynı evde bulunmanın ahlaksızlık olduğunu iddia eden yakınları oldu mu?

Buraya okumaya değil içmeye,s…ya geliyorlar diyen sözde gazeteci yakınları oldu mu?

Yine 6 yaşındaki bale kursuna giden çocuklara çıplaklık, soyunurlar diyen bir meczup kafa ya da porsuk kenarında sara krizi geçiren bir kıza satanist, alkolik diye yafta yapıştıran tetikçileri oldu mu bu başkanların?

Okulda beden dersi var diye bahçe duvarlarını branda ile kapatan ve tüm şehri sapık yerine koyan bir örgütlü oluşumları var mı?

Nikah dairesine kilise, üzerinde tüm Türk büyüklerinin bulunduğu anıta haç diyen herhangi bir tanıdıklarına rastladınız mı?

Peki ya bu Başkanların herhangi bir insanın inancına, ibadetine, siyasi tercihine herhangi bir müdahalede bulunduklarını?

Rastlayamaz, duyamaz, göremezsiniz.

Çünkü Eskişehir huzurlu, gururlu, mutlu bir şehir ise mevcut yerel yönetimlerin insanları ayrıştırmadığı, ötekileştirmediği, özgürlüklerine ve yaşam şekillerine müdahale edilmediği için bu hale geldi.

Ve bırakın seçimlerde mevcut isimlerin ve zihniyetin değişmesini, henüz seçim sürecinde yaşadığımız çirkin, gergin, karalayacı, ayrıştırıcı, huzur kaçırıcı havayı görünce bir de bunun ötesini düşünmek bile bana göre Eskişehir’i kaybetmektir.

Yoksa yolu herkes yapar, taşı herkes döşer, asfaltı herkes atar ama huzur ve özgürlük öyle herkesin hele ki acemi, hızlı ve öfkelilerin asla harcı değildir.

EN SON EKLENEN HABERLER

Bahar ve yaz aylarının girişiyle başlayan düğün sezonunun ardından piyasalarda hareketlilik yaşanıyor.

1932 yılında Paris’te kurulan bugün 90 ülkede yaklaşık 15000 üyesi bulunan ‘SKÅL INTERNATIONAL’ın (SI)Türk...

Eskişehir’de iki aracın karıştığı trafik kazasında biri bebek 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre olay, Eskişehir Kütahya yolu &u...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında; il dışından kente satış için getirilen uyuşturucu ma...

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve yeni Yönetim Kurulu'nun çabaları ile 4 aylık sürede toplanan ve dağıtıla...

Eskişehir’de sokak hayvanları için sattıkları kitap ve oyuncaklarla gündem olan 4 ilkokul öğrencisine sosyal medyadan tam 1 ton...

Eskişehir Web Tasarım