BUNU DA GÖRDÜK YA!

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

AKP Adayı Volkan Doğan’ın ortak olduğu iddia edilen gazeteyi artık hepiniz biliyorsunuz. Malum gazete A Haber ya da AKİT gazetesi formatında bir yayın yaparak Eskişehir’de seçim sürecini algı operasyonları ile yürütebileceğini düşünüyor. Bu sebeple her gün binlerce fazla gazete basılıp hemen her sokağa ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Manşetinde ya da içeriğinde ne olduğunu bilmeyen ya da tahmin etmeyen yok. Akıllarına gelen, rüyalarında gördükleri ya da doğru olmayan bilgileri Kazım Kurt aleyhine yorumlama çabasındalar. Daha da ötesi ve iftira ile bölücü söylemler ile yani direkt suç işleyerek ama nasıl olsa mahkeme sonucu seçimden sonraya kalır diyerek Eskişehir tarihinin bana göre en kötü gazetecilik işine imza atıyorlar.

31 Mart seçimlerinden ümidini kestiler, baktılar ki Kazım Kurt elini kolunu sallaya sallaya kazanıyor, hepten raydan çıktılar.

Son hamleleri de düştükleri durumun vahametini gözler önüne seriyor.

Efendim bu arkadaşlar benim ismimle ama benim tam tersim gibi düşünen bir köşe yazısı başlatmışlar.

Şaka değil ha, gerçekten. Gazetelerinde benim adım ve soyadım ile bir müstear köşe yazarı var.

Buna ben bile şaşırdım, bu kadarını ben bile beklemiyordum açıkçası.

Daha 6,7 aylık bir yazar olarak, kendime henüz gazeteci demeye bile çekinirken böyle bir tablo ile karşılaşmak gerçekten gurur verici.

Demek ki arkadaşlarımın dediği doğruymuş. Tek başıma arkadaşların kimyasını, biyolojisini bozmuş ve onları cevapsız sorularla naçar bırakmışım.

Demek ki doğru soruları ve konuları gündeme getirince bedavadan dağıtılan ve her tarafı kara propaganda olan gazetelerden daha etkili sonuçlar alınıyormuş.

Basın tarihinin ilk şubesini açtırma onurunu bana yaşattıkları için teşekkür edelim kendilerine ve son günlerde herkesçe konuşulan ilginç bir söylentiyi sizlerle paylaşalım.

Efendim söz konusu gazetede de yönetici olan ve herkesin Volkan Doğan’ın danışmanı olarak bildiği bir isim var. Kendisi danışman değilim, Volkan benin kardeşim hatta kampanyasına cebimden para koydum dese bile bu yanıtın pek tatmin edici olmadığını düşünüyorum.

Velhasıl bu beyefendi nedendir bilinmez ama Kazım Kurt’un en yakın adamı ile geçtiğimiz günlerce uzun bir görüşme gerçekleştirmiş.

Atatürk Bulvarında 2 katlı bir mekânın üst katında gerçekleştiği iddia edilen bu görüşmeye şahit olanlar varmış.

Bir tarafta gazetesinde her gün acımasızca, doğru olmayan bilgilerle adeta linç ettirmeye çalıştığı isimle bu danışman olmayan kardeşimizin bir araya gelmesi bana son derece düşündürücü geldi.

Neden, tam da seçim önünde hangi gerekçeyle buluşuldu?

Ne konuşuldu, nelere değinildi, bundan kimlerin haberi var merak ettim.

Elbette böyle bir durum var ise kokusu yakın gelecekte ortaya çıkacaktır ama tam böyle bir süreçte gerçekleşen buluşma düşündürücüdür diye düşünüyorum.

Şubelerime de selamlarımı yolluyor, bana yaşattıkları gurur adına teşekkür ediyorum.

EN SON EKLENEN HABERLER

Bahar ve yaz aylarının girişiyle başlayan düğün sezonunun ardından piyasalarda hareketlilik yaşanıyor.

1932 yılında Paris’te kurulan bugün 90 ülkede yaklaşık 15000 üyesi bulunan ‘SKÅL INTERNATIONAL’ın (SI)Türk...

Eskişehir’de iki aracın karıştığı trafik kazasında biri bebek 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre olay, Eskişehir Kütahya yolu &u...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında; il dışından kente satış için getirilen uyuşturucu ma...

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve yeni Yönetim Kurulu'nun çabaları ile 4 aylık sürede toplanan ve dağıtıla...

Eskişehir’de sokak hayvanları için sattıkları kitap ve oyuncaklarla gündem olan 4 ilkokul öğrencisine sosyal medyadan tam 1 ton...

Eskişehir Web Tasarım