ESKİŞEHİR GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERİR

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Yerel seçim sürecinin artık iyice suyu çıktı. Normal koşullarda Eskişehir’de amacına ulaşamayacaklarını anlayan AKP’liler daha doğrusu özellikle AKP Odunpazarı Adayı Volkan Doğan ve çevresi bir umut diyerek anormal yolları zorlamaya, seçim sürecini etik dışı, gerçeklerle alakasız, bolca Bakan destekli, bolca suçlamalı bir politika ile yürütebileceklerini umuyor.

Başta Eskişehir halkını olmak üzere insanları unutkan, düşünemez, değerlendirme yapamaz, kimin ne yaptığını bilmez zanneden ve kendini hepsinden üstün gören bu zihniyet eminim 31 Mart tarihinde gerekli cevabı alacaktır.

Eskişehir’e her gün Bakan getirip, devletin bakanlarını BEKA için çalışmak yerine resmi ve aleni bir şekilde seçim çalışmalarında mesai yaptırmanın neyin paniği olduğu belli.

Her gün kapanan yolların, felç olan trafiğin, halkın hizmetkarıyız diyenlerin koruma ordusu ile devlete ve millete nasıl yük olduğunu da görmek açısından bu Bakan turlarının devamını da bekliyoruz.

Ancak 2 sene de bir değişen ve popülistlik yapacağım diye, koltuğumu koruyacağım diye, milletin değil benim ikbalim önemli diye düşünen ve onun için sık sık fikrini, tavrını, üslubunu değiştirenlerin vatandaşlar değil siyasetçiler olduğunu belirtmem lazım.

Dün sövdüğüne bugün sarılmanın ve bunu yaptıktan sonra da hiç olmamış gibi davranmanın tabanda hiç karşılığı olmadığı gibi tepki doğurduğunu da 31 Mart çok net gösterecek.

Bakın sadece birkaç örnek vermek istiyorum. Mesela MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yakın geçmişte ne diyordu?

Erdoğan ve AKP milli güvenliğimiz için en az PKK kadar tehdittir.”  Üstelik bunu MHP’nin resmi twitter hesabından paylaşıyordu.

Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli için ne demişti?

Ben MHP’li kardeşlerime hep sesleniyorum. MHP’yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı, olamayacak da. Bunun varlığı MHP teşkilatı için bir tehlikedir. Bu denli bir tehlikedir. Bugün yine iftiralarla dolu, yolsuzluklar şu bu filan falan.”

Peki daha 2 gün önce Eskişehir’e gelerek AKP Adaylarına övgüler yağdıran ve BEKA’dan bahsederek yerel seçimi genel seçimmiş gibi değerlendirmeye çalışan Bakan Süleyman Soylu’nun yakın geçmişte AKP hakkındaki söylemleri neydi, hatırlayalım mı?

Seçim sürecinde Türkiye’de çok manidar işler oluyor. AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor. Ülkemizde sadaka kültürü var. Türkiye'de 3 kişiden biri fukaralık sınırının altındadır. Eleştirilmesi gerekenler insanları bu duruma düşüren hükümettir.”

Yani düne kadar birbirine ağır sözleri olan isimler bugün mevki sahibi olarak ve bunun devamının doğru olacağını söyleyerek milletten oy istiyor.

Bunu yaparken de bu kez başkalarına bölücü, terörist gibi ağır ithamlar da bulunabiliyor. Yani çok değil 3 sene sonra bu söylediklerini de unutabilir ve tam tersini söyleyebilirler.

Biz seçmenler olarak hele ki Eskişehir gibi bilinçli bir şehrin insanları olarak bu detayları unutmuyoruz. Her seçim döneminde üzerine gidilen, alt edilmek için suçlanan insanlarımızın farkındayız. Bir sabah 5 de operasyon yapılıp 10 gün sonra pardon denilen Belediye Bürokratlarını, kapısına siyah çelenk bırakılan Büyükşehir Belediyesi’nin o seçimden nasıl zaferler ayrıldığını ve güneşin balçıkla sıvanmayacağını çok iyi biliyoruz.

Kimin 2 sene sonra görevden alınmayacağından, kimin söylem ve düşüncelerinin değişmeyeceğinden eminiz.

Kimin kimle ilişkide olduğunu, kimlere ne sözler verildiğinin ve 13 gün boyunca panikle neler yapılacağının da farkındayız.

Bakalım, bu kez yanılacak mıyız? Bekleyip, göreceğiz !

EN SON EKLENEN HABERLER

Bahar ve yaz aylarının girişiyle başlayan düğün sezonunun ardından piyasalarda hareketlilik yaşanıyor.

1932 yılında Paris’te kurulan bugün 90 ülkede yaklaşık 15000 üyesi bulunan ‘SKÅL INTERNATIONAL’ın (SI)Türk...

Eskişehir’de iki aracın karıştığı trafik kazasında biri bebek 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre olay, Eskişehir Kütahya yolu &u...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında; il dışından kente satış için getirilen uyuşturucu ma...

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve yeni Yönetim Kurulu'nun çabaları ile 4 aylık sürede toplanan ve dağıtıla...

Eskişehir’de sokak hayvanları için sattıkları kitap ve oyuncaklarla gündem olan 4 ilkokul öğrencisine sosyal medyadan tam 1 ton...

Eskişehir Web Tasarım