YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Astrolog Funda G. TAMSÜ Astrolog Funda G. TAMSÜ
Funda'nın Gökyüzü Günlüğü

13 Temmuz 2018 Cuma günü saat, 05.47 de Yengeç burcunda Ay, Güneş ile 20 derecede kavuşacak, Yeniay ve Kısmi Güneş tutulması meydana gelecek.

 

Güneş tutulması, Ay'ın Dünya ile Güneş arasında geçen normal bir Yeniay gibidir. Ancak Güneş tutulması daha güçlü bir enerjidir ve etkisi altı ay sürer.

 

Tutulmalar, Astrolojide ani değişim getirebilecek, derin dönüştürücü zamanlar olarak bilinir. Dolayısıyla hayatın yüksek ve en düşük seviyeleri ile çakışabileceklerini fark etmek dışında, kader sarkacının çarpıcı bir biçimde sallandığı ve hem canlandırıcı hem de ürkütücü olabilen zamanları sembolize eder.

 

Ülkemizden gözlemlenmeyecek olan tutulma, Güney Avustralya, Pasifik, Hint Okyanusundan izlenebilecek

Ay’ın yönetimindeki Yengeç burcu Zodyak’ın 4. evini temsil eder. Su elementi ve öncü niteliğindedir. 

Yengeç burcu Yeniayı ev, aile, yuva, Bayrak, vatan, millet, beslenme, bakım ve sağlık konularını ön plana çıkarırken Duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarımız, fiziksel görevlerimiz, yaşam tarzımıza değişiklikler dahil edecek.

Yengeç burcu Tutulma horoskopunda yine Yengeç burcu yükselmekte. Olumsuz niteliklere sahip olan Castro sabit yıldızı ile aynı noktaya gelen Ay ve Güneş, Oğlak burcundaki Plüton ile karşıtlık vermekte.

Belirsizlikleri ve derin dönüşümleri barından bu yoğun enerji iyilik ve kötülük arasındaki kavgaları tetikleyebilir.

Kişisel ve toplumsal olarak, kontrolümüz dışında gelişecek pek çok olay ve krizlerle bizleri karşı karşıya bırakabilir. Ancak yaşam tarzımızı radikal bir şekilde dönüştürmemiz gerektiğinin farkındalığına da varma fırsatı veriyor.

Tutulma horoskopunda Toprak nitelikli burçlara yerleşen Venüs, Uranüs, Satürn arasında Grand trine söz konusu olacak. Yeniliklere yol açabilecek kolektif bir farkındalık yaratacak. Eskiden kalma inançların, hedeflerin ve planların yerine daha yararlı olanların değiştirilmesine izin verecek.

Bu dönem bizleri geçmişe götüren duygularla hesaplaşmalar psikolojik sorunlara, mide, sindirim sistemi ve göğüs bölgesini kapsayan sağlık problemlerine neden olabilir. Beslenme düzenimize gereken hassasiyeti göstermeli bol su içmeli ve ağır gıdalardan uzak durmalıyız.

Tutulma diğer burçlarla bilirlikte öncü grup  Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Güneş tutulması ile eviniz ve ailenizi ilgilendiren konular önem kazanıyor. Geçmişte yaşadığınız aile içi maddi ve manevi sorunlarınızı, kırgınlıklarınızı barışçıl yollarla rayına oturtabilirsiniz. Aile üyelerine destekleyici bir rol oynamanız gereken koşullar oluşabilir. Evlenmek-boşanmak, iş kurmak, şehir değiştirmek gibi kadersel etkiler söz konusu olabilir.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Güneş tutulması ile kardeşler, komşular ve yakın çevrenizle iletişim ve bağlantınızı güçlendireceğiniz koşullar oluşabilir. Yeni fikirler sunmak, iş girişimlerinde bulunmak, ticaretle uğraşmak veya kamusal meseleleriniz için sık sık seyahatlere çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Eğitim, seminer, tatil gibi planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Güneş tutulması ile duygularınızı ve arzularınızı abartma eğilimde olabilirsiniz. Finansal güvenliğinizi ve kazancınızı daha iyi kontrol etmeniz gerekebilir. Finansal konulardaki sorunlarınıza çözümler bulabilirsiniz. Yeni bir proje geliştirebilir, iş yatırımları yapabilirsiniz.

İkili ilişkileriniz ve sosyal çevreniz hareket kazanabilir

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Güneş tutulması ile kararlılığınız ve enerjiniz artıyor. Hedefleriniz ve önceliklerinizi yeniden inşa edebilirsiniz. Evlenmek, boşanmak, bebek sahibi olmak, yeni bir işe girmek veya emekli olmak gibi kişisel yaşamınızı etkileyen yenilikler ve değişimler gerçekleşebilir.

Dış görüntünüz ve bazı alışkanlıklarınız farklılaşabilir.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)  Güneş tutulması ile fiziksel ve duygusal olarak kendinizi zayıf hissedebilirsiniz. Dolayısıyla, hayal gücünüzü kullanacağınız bir uğraşla meşgul olmak, dua, ibadet ve meditasyon yaparak iyileşme sürecinizi geliştirebilirsiniz. Yolunda gitmeyen ilişkilerden ve bağımlılıklarınızdan ayrılma cesaretini kendinizde bulabilirsiniz

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Güneş tutulması ile dışa dönük, yaratıcı, paylaşımcı ve popüler bir kişilik sergileyebilirsiniz. Geleceğinize yönelik arzu ve beklentilerinize yön verebilirsiniz. Arkadaş gruplarınız ve sosyal çevrenizde bilmediğiniz gerçekler açığa çıkabilir. Hayatınız ve çevrenizi dönüştürmek daha güvenli koşullar yaratmak isteyebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Güneş tutulması ile Geleceğe yönelik hedefleriniz şekillenebilir. Profesyonel ve sosyal durumunuzu ilerletebileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz. Aileniz ve iş konularında hassaslıklar oluşabilir. Dengeli ve uyumlu hareket ederek sorunlarınızı hafifletebilirsiniz. Otorite figürlerinize karşı yükümlülüklerinizi yerine getirmelisiniz.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Güneş tutulması ile Enerjinizin yükseldiğini hissedebilirsiniz. Uzun menzilli planlarınız için harekete geçebilirsiniz. Dış kaynaklı işler, eğitim ve hukuksal meselelerde yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Yayıncılık, reklâm ve tanıtım kampanyaları, iş ve staj başvurularında bulunabilirsiniz. Evrensel hakikati keşfedeceğiniz bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Güneş tutulması ile mali konularda daha fazla kontrollü olmak isteyebilirsiniz. Eşiniz veya ortağınız ile aranızda bazı konular sizi şüphelere ve sürtüşmelere götürebilir. Dolayısıyla ilişkinizi kurtarma yada bitirme mücadelesi verebilirsiniz. Kredi, nafaka, vergi ve miras gibi konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz ödemeler gündeme gelebilir

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Güneş tutulması ile hem yaşamla hem de partnerinizle bağlantınızı güçlendirebilirsiniz. Bazılarınız eski ilişkileri sonlandırırken bazılarınız yenilerini başlatabilir. . Statünüz ve iş durumunuzla ilgili önemli anlaşmalara imza atabilirsiniz. Geleceğinize ilişkin düşündüğünüz projeniz için inanç ve ısrarınız sayesinde önemli bir adım atabilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Güneş tutulması ile güvenli olmayan uygulamaları, sağlıksız koşulları ortadan kaldırmak için çalışma yöntemlerinizi ve ortamınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Deneyimlerinize dayalı bir takım radikal kararlar alarak bazı kavramları hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Bakımını üstleneceğiniz evcil bir hayvan alabilirsiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Güneş tutulması ile fiziksel çekiciliğiniz ve yaratıcı enerjiniz yükseliyor. Ruhunuza canlılık veren romantizm, sosyal eğlenceler, seyahatler ve spor bu dönem hayatınıza daha fazla dahil olabilir.

Bir takım ilişkilerde kopuşlar, sonlanmalar yaşanabilir. Yeni başlangıçlar, yeni aşklar ve sürpriz hamilelikler ile yaşam tarzınız değişebilir.

 

EN SON EKLENEN HABERLER

Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli, herkese örnek olabilecek bir çalışmaya imza attı. Tespit için...

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı’nın çeşitli mahallelerinde yaşayan kadınlarla Alaaddin Cafe’de bir araya geldi....

Kocaeli, Ankara, Adana, Antalya, Bolu, Muğla, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Aksaray ve Kütahya’da yaşayan vatandaşlar, internet üzerind...

Eskişehir Şehir Hastanesine Ambulans Teslim Töreni'ne katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Uçak ve helikopter ambulans ile vatanda...

Bundan 10 yıl önce bitişiğindeki parfümeri mağazasının patlaması sonucu çok sayıda kişinin yaralandığı Atılgan apartmanının riskli bi...

Burhan Sakallı, yerel seçimlere yönelik çalışmalarını ve ziyaretlerini sürdürüyor. Vatandaşlarla buluşan Sakallı, şe...

Eskişehir Web Tasarım