NE YAZIK Kİ..

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı
 
Sokakta yanınızdan geçen biri canlı canlı deri yüzmüş olsa, bile isteye kamyonla birinin üstünden geçmiş olsa, 5. Kattan birilerini atmış olsa.. Ne hissedersiniz?
 
Peki bu işkenceye maruz kalanlar derdini anlatamayacak, sokakta yaşayanlar olsa.. Biraz evvel verdiğim örneklerin hepsi Türkiye’de bir iki hafta içinde yaşandı. Bir kedinin karnından başlayarak arka patileri de dahil yarısının derisi yüzüldü. Uyuyan bir köpeğin üzerinden onu görüp duran ve sonra ezmeye karar veren bir kamyon geçti. Kediler apartman katından aşağı zevk! İçin atılıp hala ölmemiş mi bunlar denildi ki öldüler. Bu hikayelerin ortak bir özelliği var canlı çıkan olmadı ve suçlu bulunup ceza alan da olmadı. Derdini anlatamayan, sokaklarda yaşayan canlılara bu eziyet aslında herkese tüm topluma yapılmış bir eziyettir. Bizler demek ki sokağımızdaki bir kediye köpeğe bile güvenli bir ortam sağlayamıyoruz. Canın kıymeti ise onları seven koruyan insanların çırpınışları ve kanunlar önünde mal sayılmaları. Kanunlar hayvana işkence edilmesine göz yumabiliyor peki ya vicdanlar..
 
Bu ülkenin ne türde olursa olsun, ne düşüncede, ne inançta, ne görüntüde, hangi ırktan olursa olsun güvende olmaya ve başına birşey geldiğinde arkasında onu koruyan yasalar olmasına ihtiyacı var. Olmadığı sürece sokaktaki canlar, masum insanlar bu eksikliğin bedelini caniler elinde ödemeye devam edecek.. Ne yazık ki..
 

 

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir'de yapımı devam eden zaytinyağı fabrikası, yeterli desteğin verilememesi üzerine kapanma noktasına geldi.

Türkiye Lokantacılar Federasonu’nun öncülüğünde ikincisi düzenlenen “Ben bir esnafım benim sesim olur musun?...

Eskişehir’de yapılması planlanan termik santrale örnek olarak gösterilen Çanakkele'nin Çan ilçesindeki yeni nesil...

Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen...

CHP İl Başkanı Rabia Akman, AKP İl Başkanının okulu ziyaret etmesi ve hediye vermesini tepkiyle karşıladı.

Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku...

Eskişehir Web Tasarım