NE YAZIK Kİ..

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı
 
Sokakta yanınızdan geçen biri canlı canlı deri yüzmüş olsa, bile isteye kamyonla birinin üstünden geçmiş olsa, 5. Kattan birilerini atmış olsa.. Ne hissedersiniz?
 
Peki bu işkenceye maruz kalanlar derdini anlatamayacak, sokakta yaşayanlar olsa.. Biraz evvel verdiğim örneklerin hepsi Türkiye’de bir iki hafta içinde yaşandı. Bir kedinin karnından başlayarak arka patileri de dahil yarısının derisi yüzüldü. Uyuyan bir köpeğin üzerinden onu görüp duran ve sonra ezmeye karar veren bir kamyon geçti. Kediler apartman katından aşağı zevk! İçin atılıp hala ölmemiş mi bunlar denildi ki öldüler. Bu hikayelerin ortak bir özelliği var canlı çıkan olmadı ve suçlu bulunup ceza alan da olmadı. Derdini anlatamayan, sokaklarda yaşayan canlılara bu eziyet aslında herkese tüm topluma yapılmış bir eziyettir. Bizler demek ki sokağımızdaki bir kediye köpeğe bile güvenli bir ortam sağlayamıyoruz. Canın kıymeti ise onları seven koruyan insanların çırpınışları ve kanunlar önünde mal sayılmaları. Kanunlar hayvana işkence edilmesine göz yumabiliyor peki ya vicdanlar..
 
Bu ülkenin ne türde olursa olsun, ne düşüncede, ne inançta, ne görüntüde, hangi ırktan olursa olsun güvende olmaya ve başına birşey geldiğinde arkasında onu koruyan yasalar olmasına ihtiyacı var. Olmadığı sürece sokaktaki canlar, masum insanlar bu eksikliğin bedelini caniler elinde ödemeye devam edecek.. Ne yazık ki..
 

 

EN SON EKLENEN HABERLER

Anadolu Üniversitesin Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, başarılı olamadıkları derslerden 3 ders sınavına girdi.

Alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü e...

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 6 işçi yedikleri tavuktan zehirlendi.

Tepebaşı Belediyesi TEBEV, toplumsal desteğin güçlü ve sıcak eli olarak yardıma muhtaç vatandaşlara uzanmaya devam ediyor....

Eskişehir’de bir binada, çatı onarımında kullanılan zift kağıtlarının tutuşması sonucu yangın çıktı.

Lozan Barış Antlaşmasının 95. Yıl dönümü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi, Çağdaş Yaşamı De...

Eskişehir Web Tasarım