4 CAN

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı
Eskişehir’de geçtiğimiz hafta yaşanan katliam herkesi derinden üzdü. 4 can hayata gözlerini yumdu.Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde meydana gelen katliama tüm Türkiye’yi derinden sarstı.
 
Araştırma görevlisi olamak Yüksek Lisans, Doktora yapmak ve bilimsel çalışmalar yapmak düşünenden oldukça zor. Tabii her konuda olduğu gibi akademisyenliği de hakkıyla yapanlar olduğu gibi hakkıyla yapmayanlar da var. Fakat alanınız dışında birçok sınava hazırlanıp yeterli puanlar alıp kendi alanınızda da rüştünüzü ispat etmeniz gerekiyor. Bu sadece zeka işi değil, sabır ve özveri işi. Çünkü birçok akademik olarak ilerlemek isteyen insan çalışmalarından bir kuruş almadan bilimsel çalışmalarını gerçekleştiriyor eğer kadro alırsa artık ekonomik olarak rahatlıyor. Bu kadar zorlu bir süreçten geçen ilim, bilim yolunda çalışan bir insanın bir katliam yapması ülkenin geldiği noktanın ciddi ciddi düşünülmesi gerektiğini gösteriyor. 
 
Ayrıca birçok gencin eğitim almak için bulunduğu bir ortamda amaçları bilim olan insanların bu boyutta bir çekişme içinde olması insanları oldukça şaşırttı ve şok etti. Topluma örnek olması gereken, saygın bir mesleğe çekildi silah ve kurşunlandı. Birçok üniversite öğrencisinin okullarına olan güvenine çekildi silah.
 
Toplumun geneline bakıldığında ise herkes gergin. Ya saldırgan ya korkak. Ya atakta ya agresif savunmada. Üniversite gibi bir ilim irfan yuvasında bile bunların olması insanların saldırganlıklarını veya korkularını besliyor. Bu nedenle insanları tehdit eden, şiddete eğilimi olan kişiler bulundukları, çalıştıkları ortamda tespit edildiğinde gerekli önlemlerin alınması oldukça önemli. Göz ardı edildiğinde yaşadığımız gibi çok ağır sonuçlarla sonuçlanabiliyor.

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir'de yapımı devam eden zaytinyağı fabrikası, yeterli desteğin verilememesi üzerine kapanma noktasına geldi.

Türkiye Lokantacılar Federasonu’nun öncülüğünde ikincisi düzenlenen “Ben bir esnafım benim sesim olur musun?...

Eskişehir’de yapılması planlanan termik santrale örnek olarak gösterilen Çanakkele'nin Çan ilçesindeki yeni nesil...

Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen...

CHP İl Başkanı Rabia Akman, AKP İl Başkanının okulu ziyaret etmesi ve hediye vermesini tepkiyle karşıladı.

Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku...

Eskişehir Web Tasarım