4 CAN

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı
Eskişehir’de geçtiğimiz hafta yaşanan katliam herkesi derinden üzdü. 4 can hayata gözlerini yumdu.Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde meydana gelen katliama tüm Türkiye’yi derinden sarstı.
 
Araştırma görevlisi olamak Yüksek Lisans, Doktora yapmak ve bilimsel çalışmalar yapmak düşünenden oldukça zor. Tabii her konuda olduğu gibi akademisyenliği de hakkıyla yapanlar olduğu gibi hakkıyla yapmayanlar da var. Fakat alanınız dışında birçok sınava hazırlanıp yeterli puanlar alıp kendi alanınızda da rüştünüzü ispat etmeniz gerekiyor. Bu sadece zeka işi değil, sabır ve özveri işi. Çünkü birçok akademik olarak ilerlemek isteyen insan çalışmalarından bir kuruş almadan bilimsel çalışmalarını gerçekleştiriyor eğer kadro alırsa artık ekonomik olarak rahatlıyor. Bu kadar zorlu bir süreçten geçen ilim, bilim yolunda çalışan bir insanın bir katliam yapması ülkenin geldiği noktanın ciddi ciddi düşünülmesi gerektiğini gösteriyor. 
 
Ayrıca birçok gencin eğitim almak için bulunduğu bir ortamda amaçları bilim olan insanların bu boyutta bir çekişme içinde olması insanları oldukça şaşırttı ve şok etti. Topluma örnek olması gereken, saygın bir mesleğe çekildi silah ve kurşunlandı. Birçok üniversite öğrencisinin okullarına olan güvenine çekildi silah.
 
Toplumun geneline bakıldığında ise herkes gergin. Ya saldırgan ya korkak. Ya atakta ya agresif savunmada. Üniversite gibi bir ilim irfan yuvasında bile bunların olması insanların saldırganlıklarını veya korkularını besliyor. Bu nedenle insanları tehdit eden, şiddete eğilimi olan kişiler bulundukları, çalıştıkları ortamda tespit edildiğinde gerekli önlemlerin alınması oldukça önemli. Göz ardı edildiğinde yaşadığımız gibi çok ağır sonuçlarla sonuçlanabiliyor.

EN SON EKLENEN HABERLER

Anadolu Üniversitesin Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, başarılı olamadıkları derslerden 3 ders sınavına girdi.

Alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü e...

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 6 işçi yedikleri tavuktan zehirlendi.

Tepebaşı Belediyesi TEBEV, toplumsal desteğin güçlü ve sıcak eli olarak yardıma muhtaç vatandaşlara uzanmaya devam ediyor....

Eskişehir’de bir binada, çatı onarımında kullanılan zift kağıtlarının tutuşması sonucu yangın çıktı.

Lozan Barış Antlaşmasının 95. Yıl dönümü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi, Çağdaş Yaşamı De...

Eskişehir Web Tasarım