FATURAYI TEKNOLOJİYE ÇIKARMAK

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı
Son dönemde bir sosyal medya uygulaması gençler için tehlikeli olarak adlandırılıyor. İsmini vermeyi uygun bulmuyorum sadece uygulamanın nasıl zarar verdiğini anlatmak doğru olacaktır. 
 
Instagram, facebook gibi sosyal medya hesapları bu uygulamaya bağlanıyor ve yoruma açık hale geliyor. Zaten bu sosyal medya hesapları kendi bünyelerinde yorum barındırıyor bu zararlı görülen uygulamada ise insanlar gerçek olmayan isimlerle fotoğraflar, videolara yorum yapabiliyor. Kendi ismi gözükürken ahlak bekçiliği, insanların hayatları hakkında yargılar, küfürler, hakaretler yazılırken yorumlara birde isim belli olmayınca durumu siz düşünün. Olayın vehametini ortaya koyan örnek ise şu; kanser hastası bir çocuk bu uygulamayı yüklüyor. Fotoğraflarına kel ve çirkin olduğu, ölmesi gerektiği yazılıyor. İnsanlığın geldiği son nokta bunun daha düşük noktası vardır elbet ama bu da çok aşağıda. Uygulamanın tehditi gençlere hakaretler sonucu depresyon, öz benlik saygısına zarar verilmesi, sapık kişilere maruz kalma ve hatta kendine zarar verme. Peki bu uygulama mı tüm bu olumsuzlukların sorumlusu? Tabii ki hayır. Hiçbir uygulama insanların birbirine hakaret etmesini sağlayamaz. Kanserli bir çocuğa çirkin ve ölmesi gerektiğini söyleyen insan.. 
 
İnsanlığın elinde herşey ya güzelleşiyor ya çirkinleşiyor. Bıçakla ailesine yemek hazırlayan da var insanları öldüren de. İnternette çalışmalar yapıp bilimle uğraşan da var ona buna hakaret edip egosunu tatmin edende. İnsanoğlu erdemlerini kaybettikçe bu dünya cehenneme dönüyor. Bunun suçlusuda hiçbir internet uygulaması, hiç bir teknoloji değil. Erdemini yitiren insanın taa kendisi..
 

 

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir'de yapımı devam eden zaytinyağı fabrikası, yeterli desteğin verilememesi üzerine kapanma noktasına geldi.

Türkiye Lokantacılar Federasonu’nun öncülüğünde ikincisi düzenlenen “Ben bir esnafım benim sesim olur musun?...

Eskişehir’de yapılması planlanan termik santrale örnek olarak gösterilen Çanakkele'nin Çan ilçesindeki yeni nesil...

Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen...

CHP İl Başkanı Rabia Akman, AKP İl Başkanının okulu ziyaret etmesi ve hediye vermesini tepkiyle karşıladı.

Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku...

Eskişehir Web Tasarım