FATURAYI TEKNOLOJİYE ÇIKARMAK

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı
Son dönemde bir sosyal medya uygulaması gençler için tehlikeli olarak adlandırılıyor. İsmini vermeyi uygun bulmuyorum sadece uygulamanın nasıl zarar verdiğini anlatmak doğru olacaktır. 
 
Instagram, facebook gibi sosyal medya hesapları bu uygulamaya bağlanıyor ve yoruma açık hale geliyor. Zaten bu sosyal medya hesapları kendi bünyelerinde yorum barındırıyor bu zararlı görülen uygulamada ise insanlar gerçek olmayan isimlerle fotoğraflar, videolara yorum yapabiliyor. Kendi ismi gözükürken ahlak bekçiliği, insanların hayatları hakkında yargılar, küfürler, hakaretler yazılırken yorumlara birde isim belli olmayınca durumu siz düşünün. Olayın vehametini ortaya koyan örnek ise şu; kanser hastası bir çocuk bu uygulamayı yüklüyor. Fotoğraflarına kel ve çirkin olduğu, ölmesi gerektiği yazılıyor. İnsanlığın geldiği son nokta bunun daha düşük noktası vardır elbet ama bu da çok aşağıda. Uygulamanın tehditi gençlere hakaretler sonucu depresyon, öz benlik saygısına zarar verilmesi, sapık kişilere maruz kalma ve hatta kendine zarar verme. Peki bu uygulama mı tüm bu olumsuzlukların sorumlusu? Tabii ki hayır. Hiçbir uygulama insanların birbirine hakaret etmesini sağlayamaz. Kanserli bir çocuğa çirkin ve ölmesi gerektiğini söyleyen insan.. 
 
İnsanlığın elinde herşey ya güzelleşiyor ya çirkinleşiyor. Bıçakla ailesine yemek hazırlayan da var insanları öldüren de. İnternette çalışmalar yapıp bilimle uğraşan da var ona buna hakaret edip egosunu tatmin edende. İnsanoğlu erdemlerini kaybettikçe bu dünya cehenneme dönüyor. Bunun suçlusuda hiçbir internet uygulaması, hiç bir teknoloji değil. Erdemini yitiren insanın taa kendisi..
 

 

EN SON EKLENEN HABERLER

Anadolu Üniversitesin Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, başarılı olamadıkları derslerden 3 ders sınavına girdi.

Alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü e...

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 6 işçi yedikleri tavuktan zehirlendi.

Tepebaşı Belediyesi TEBEV, toplumsal desteğin güçlü ve sıcak eli olarak yardıma muhtaç vatandaşlara uzanmaya devam ediyor....

Eskişehir’de bir binada, çatı onarımında kullanılan zift kağıtlarının tutuşması sonucu yangın çıktı.

Lozan Barış Antlaşmasının 95. Yıl dönümü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi, Çağdaş Yaşamı De...

Eskişehir Web Tasarım