“KASABA MANTIĞI İLE YÖNETİLEMEYİZ”

Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, son 10 gündür Eskişehir kamuoyunda büyük tepki toplayan Eskişehir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen’in açıklamasına tepki gösterdi

 

“TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

 

Odalar Birliği Başkanı Birsen’in saat 24.00’ten den sonra turizm ruhsatlı da olsa tüm işletmeler kapansın, herkes evine gitsin yatsın sözlerini büyük bir talihsizlik olarak yorumladıklarını belirten Bilen, “Bizler büyük şehirde yaşıyoruz kasaba mantığı ile yönetilemeyiz, nasıl ki bir fabrika üç vardiya çalışıyorsa büyük şehirlerde 24 saat yaşarlar” dedi.

 

KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ

 

Bilen açıklamasında şunları söyledi. “Son yılların en popüler kenti, Kültür Başkenti ve turizm şehri olan Eskişehir’de  2017 yılı verilerine göre 350 bin turist giriş yaptı 512 bin kişi otellerde konakladı. 34 turizm işletme belgeli tesis var oda sayısı 2 bin 150 ve yatak sayısı 5 bin, bununla birlikte yeme içme sektöründe 2 bin300 e yakın işletme var.”

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Denetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Eskişehir Lokantacılar Odası  Başkanı Bahar Bilen, son 10 gündür Eskişehir kamuoyunda  büyük tepki toplayan Eskişehir Esnaf  Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen’in “Saat 24.00’ten sonra turizm ruhsatlı da olsa tüm işletmeler kapansın, herkes evine gitsin yatsın” açıklamasının büyük bir talihsizlik olarak yorumladıklarını belirtti.

Başkan Bahar Bilen, Ekrem Birsen’e yaptığı ziyarette kendisine aktarılan tepkileri  ve kamuoyunun rahatsızlığını,Türkiye Lokantacılar Federasyonuna  bağlı odalar  ve bir çok sivil toplum kuruluşunun bu konudan  rahatsız olduğunu,  insanların özgürlüklerine karışmanın doğru olmayacağını belirttiğini ve kendisinden  konuyla ilgili yanlış bir ifade kullandıysa tekzip etmesini  istediğini söyledi.

Birsen’den  konuyla ilgili hiçbir açıklama gelememesi üzerine; Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı olarak temsil ettiği sektör adına açıklama yapma zorunluluğu duyduğunu belirten Bilen, “Ekrem Birsen’in açıklamalarına kesinlikle katılmıyoruz.Olayı sadece ağızdan çıkan yersiz ve mesnetsiz bir açıklama olarak görüyoruz, bizler büyük şehirde yaşıyoruz kasaba mantığı ile yönetilemeyiz, nasıl ki bir fabrika üç vardiya çalışıyorsa büyük şehirlerde 24 saat yaşarlar” dedi.

Başkan Bilen, “Son yılların en popüler kenti, Kültür Başkenti ve Turizm Şehri  olan Eskişehir’de  2017 yılı verilerine göre 350.000 bin turistin giriş yaptığını 512.000 kişinin otellerde konakladığını, Eskişehir’de Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı işletme belgeli tesis sayısının 34 oda sayısının 2.150 ve yatak sayısının 5 bindir. Bununla birlikte yeme içme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizin 2.300’e yakın olduğunu bu sektörden ailesini geçindiren nüfus oranının 15 binin üzerinde olduğunu biliyoruz. Hiç kimsenin kişisel düşüncesi memleketimizin menfaatinin üstünde olmaması gerekir” diye konuştu.  

Bilen şöyle devam etti. “Türkiye’de 100 bin işletmesi  milyonlarca çalışanı olan  ülkemize 2017 yılında 35 milyon dolar turizm geliri getiren, hedefi 2023 olan vizyonu ve misyonuyla 50 milyon turist, 50 milyon dolar turizm  geliri hedefleyen ve bu hedefte  çıtayı yükseltecek olan sektörümüzün iş vereninden çalışana kadar birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir. Ayrıca bu hizmetler yürütülürken şehrimizin güzelliğini huzurunu ve güvenliğini sağlayan başta Eskişehir Valimiz Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürümüz Engin Dinç, 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen,  Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a esnafımıza desteklerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ETO, ERİAD ve BULTİŞ’in katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Bulgaristan ve Eskişehir arasındaki ticaret hacminin geliştirilmesi i&cc...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli ikametlerden hırsızlık olayı gerçekleştiren 3 kadın yakalandı. Gö...

Eskişehir'in Odunpazarı Tarihi Evler Bölgesinde bulunan esnaflar, Berat Kandili sebebiyle vatandaşlara pilav, ayran ve lokum dağıttı.

Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü Dans Ekibi, Organizatörlüğünü İstanbul “My Dream Dance&rdquo...

Kırsalda hayata geçirdiği kalkınma projeleri ile üreticilere büyük destek veren Büyükşehir Belediyesi, üreticiyi ...

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olan Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü ‘nün (EOE) 60. Kurtuluş y...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gün&uu...

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenledi. SALUTE...

Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde T&u...

Eskişehir'de düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr...

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Eskişehir Web Tasarım