AÖF SINAVLARI TAMAMLANDI

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Bahar Dönem Sonu Sınavları tamamlandı. 2017-2018 öğretim yılı başında hayata geçirilen uygulama ile öğrenciler aynı gün içerisindeki iki oturumda birbirine yakın veya aynı binalarda sınava girdi.

Yaklaşık 1 milyon öğrenciyi ilgilendiren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları başarı ile tamamlandı. 111 bin 156 salonda 4 bin 698’i engelli öğrenci olmak üzere toplam 919 bin 606 kişinin katıldığı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Dönem Sonu Sınavında, sınav yerlerinde kolaylık sağlayan uygulamaya devam edildi. Eskişehir ve İstanbul’da süren uygulamayla aynı gün içinde iki oturumda sınava girecek öğrencilerin sınav yerlerinin birbirine uzak noktalarda olmasının önüne geçildi. İkinci oturum için Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine gelen öğrenciler yeni uygulamayı değerlendirirken AÖF sınavlarına nasıl hazırlandıklarını da  anlattı.

‘BÜYÜK AVANTAJ’

ESOGÜ Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde örgün öğrenim hayatına devam eden Hasan Göksu, AÖF'de felsefe bölümü okuduğunu belirtti. Açıköğretim sistemi benim ikinci okulum diyen Göksu "Önceden sadece tek ders aldığımda günde bir tane sınava giriyordum ve sorun olmuyordu. Nerede olursa olsun sınava girip çıkıyordum. Şu an alttan derslerim olduğu için hem öğleden önce hem öğleden sonra sınava girmek zorundayım. Öğleden sonraki sınavın da aynı yerde olması benim için çok büyük bir avantaj oluyor. Daha rahat gidip geliyorum" şeklinde konuştu.

‘ÖZETLERİ OKUYORUM’

Sınavlara hazırlanırken zaman sorunu yaşadığını aktaran Göksu, "Sınava hazırlanırken AÖF kitaplarındaki ünite sonlarında bulunan özetleri okuyorum. 2'inci bir bölüm okuduğum için çalışmaya çok vaktim olmuyor. Çıkmış sorulardan faydalanıyorum, onları çözmek güzel. Çıkmış sorular birebir sınavda sorulmasa da oradaki bilgilerden yola çıkılarak soruların hazırlandığını düşünüyorum. Bu yüzden çıkmış sorular faydalı oluyor" ifadelerini kullandı.

‘SORU ÇÖZEREK ÇALIŞIYORUM’

AÖF İşletme Bölümü öğrencisi Nazlıcan Çelik ise "Daha öncesinde Osmangazi’de sabah sınavlarına girip öğleden sonra bu fakültede sınavlara giriyordum. Bu benim için sıkıntı oluyordu. Açıkçası Eskişehir’de yaşamadığım için uzun süre baya zorluğunu çektim. Bu açıdan güzel olmuş sevindim. Kitaplara ayıracak pek vaktim yok. İkinci üniversite okuyorum. O yüzden daha çok soru çözerek sınava çalışıyorum. O açıdan daha kolay oluyor. Özet bulma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Kitapların özetleri bile uzun geliyor bana biraz da bu konuda sıkıntı yaşıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli ikametlerden hırsızlık yaptıkları iddiası ile yakalanan 3 şüpheli adliy...

Eskişehir Kent Konseyi bünyesinde düzenlenen “Hünerli Eller-Eskiyi Değiştir, Yeniye Dönüştür” adlı geri d&ou...

Sosyal medya bağımlılığına dikkat çekmek için Eskişehir’deki Gençlik Merkezlerinde bir araya gelen gençler, sosyal m...

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir Şehir Hastanesini ziyaret etti.

Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Pazartesi Konuşmalarının bu haftaki konuğu Dr. Engin Kırlı oldu. Her ayın &...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESTÜDAM) Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ö...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gün&uu...

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenledi. SALUTE...

Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde T&u...

Eskişehir'de düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr...

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Eskişehir Web Tasarım