Eskişehir Milli İrade Gazetesi - Eskişehir Haberleri

FİZİK TEDAVİ SONRASINDA HAYATA 'KOLLARIYLA' YENİDEN TUTUNDU

Yaklaşık 40 yıl önce yaşadığı iş kazası sonucu bacaklarını kaybeden, 8 ay önce de geçirdiği felç ile kollarını kullanamayan Erol İzmit, fizik tedavi sonrasında kollarını kullanabilmenin mutluluğunu yaşıyor. 
40 yıl önce geçirdiği iş kazası sonucunda bacakları kesilen 67 yaşındaki Erol İzmit, yıllardır ayakları yerine ellerini kullanıyor. Yaklaşık 8 ay önce geçirdiği felç ile ellerini de kullanamaz hale gelen İzmit, bir kez daha darbe aldı. Tekerlekli sandalyesine inip binerken kollarını kullanan, kolları yardımı ile yürüyen İzmit, felç ile adeta ayaklarını yeniden kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. "Kollarım benim hem bacağım hem de kollarım" diye konuşan Erol İzmit, Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezindeki tedavisinin ardından kollarını yeniden kullanabilmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyor. 
1978 yılında demiryollarında çalışırken iş kazası sonucu iki bacağını kaybettiğini belirten İzmit, "27 yaşımdayken bacaklarımı kaybedince hayatımı kollarım yardımı ile sürdürmeye başladım. Bacaklarım olmadığı için kollarım benim hem kolum hem bacağımdı. Yaklaşık 8 ay önce beynime pıhtı attı ve felç geçirdim. Felç geçirdikten sonra kolumu da kullanamayınca çok büyük üzüntü yaşadım, çok zorluk yaşadım. Ellerimi, parmaklarımı hiç kıpırdatamıyordum. Yaklaşık 2 ay önce Fizyomer’e gelerek tedaviye başladım. Hocamdan, doktorlardan Allah razı olsun. Şimdi ellerimi ve kollarımı yeniden kullanmaya başladım” ifadelerini kullandı. 

İki aylık tedavide büyük gelişim 
Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Tıbbi Direktörü Türkan Tünerir, İzmit’in yaklaşık 2 aydır tedavi gördüğünü söyledi. Tünerir, yaşanan süreçle ilgili, "Hastamız iki bacağını da kaybettiği için uzun yıllar eşinin desteği ile yaşamını sürdürmüş. Kollarının gücü onun için çok önemliyken, geçirdiği felç sonucu sol kolunu da kullanamaz hale gelmiş. Her iki bacağı da olmayan ve pek çok işini kollarının yardımı ile gören Erol Bey için kollarının devreden çıkması ile hayat daha da zorlaşmış. Erol Bey’in kolu, diğer felç geçiren hastalara göre çok daha önemliydi. Çünkü bütün işlerini kolları ve eli yardımıyla yapabiliyordu. Onun kolu hem ayak hem de kol görevini üstlendiği için çok önemli. Bunun için kendisine 2 ay boyunca Fizyomer’de çeşitli tedaviler uygulandı. Kolunu hiç hareket ettiremezken artık hareket ettirebiliyor ve kullanabiliyor. Erol İzmit’in tedavisi 2 ay daha devam edecek" dedi. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, 'Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük' projesi kapsamında trafik uygulamasına katıldı....

Anadolu Üniversitesi (AÜ) üç tanesi açık ve uzaktan öğretim veren fakülteleri olmak üzere,  bu eğitim...

Eskişehir'de, şehirler arası karayollarındaki bayram trafiği "drone" ile havadan denetlendi.

Eskişehir'de saplandıkları ziftten çıkamayan iki yavru köpek, ölmek üzereyken itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Eskişehir'de serinlemek için sulama kanalına girdiği iddia edilen çobanın cansız bedenine ulaşıldı.

Eskişehir Yunus Emre Ülkü Ocağı üyeleri, lunaparka götürdükleri 50 Türkmen çocuğuna bayram öncesi g&uum...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gün&uu...

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenledi. SALUTE...

Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde T&u...

Eskişehir'de düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr...

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Eskişehir Web Tasarım