BAZI SAHNELER BİZİ DE ETKİLİYOR...

Savaşçı dizisinde Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş karakteriyle ekranlarda yer alan deneyimli oyuncu Uğur Biçer, çekilen bazı duygusal sahnelerin ardından kendilerinin de etkilendiklerini söyledi. 
’Bordo Bereliler’e mensup Kılıç Timi’nin destansı hikayesini anlatan Savaşçı dizisinin çekimleri Eskişehir’in farklı bölgelerinde sürüyor. Dizide Denizlili genç ve bekar bir astsubayı canlandıran ve timin enerjisi olan Biçer, setlerde son derece eğlenceli zaman geçirdiklerini belirtti. Bazı sahnelerde zorluk yaşadıklarını dile getiren sevilen oyuncu Biçer, "Tamam, eyvallah dizi ama şehit kavramı. Okurken bile hani tüylerin diken diken oluyor. Evet yanımdaki arkadaşım, iki dakika önce şakalar yaptık ama sonuçta biz de eve gidiyoruz. Ana haberleri açıyoruz, orada o haberleri duyunca bir de senaryoda görünce kötü oluyor, etkileniyorsun yani ister istemez. Sitem ondan dolayıdır. Günlük hayatımızı etkiliyor tabi. Bazı sahneler oluyor izliyorsunuzdur etkiliyor. İki bölüm önce kaybettik Hakan’ı kötüydü. O tabutu görüyorsun, askeri kıyafetler, ister istemez etkileniyorsun. Bir de burada bizi gören askerler var mesela, ‘Ağabey biz sizin kadar askerlik yapmıyoruz’ diyorlar. Biraz zor bir iş, gerçekten zor bir iş ama eğlenceli. Yani bizim tayfa Berk, Burç, Fırat, Galip eğlenceli adamlar. Biz sette de eğleniyoruz, set dışında da beraberiz" dedi.

"Üstümüzde 20 kilogram ile dizi çekiyoruz, kambur duruyorum"
Rol gereği kamuflaj kıyafetleri ve askeri ekipmanları kullandıklarını aktaran Uğur Biçer, zaman zaman bunların kendilerini zorladığını ifade etti. Biçer, "Arada kambur duruyorum. Çanta, silah filan üstümüzde 20 kilogram ile dizi çekiyoruz. Üstümüzdeki 20 kilogram ile dağa tırmanıyoruz. Çünkü oraya araç da çıkmıyor. Ekip yoruluyor, ellerinde kameralar, çantalar. Biz de yoruluyoruz in-çık çok zor bir iş. Rol icabı da olsa alıyorsun. Çantanın içinde normalde 40-50 kilogram taşınıyor ama bizde 10 kilogram ama ağır yani. Benzer silahlar kullanıyoruz çok ağırlar. Dizide Selçuk karakteri sniper kullanıyor, bir kere aldım silahını, ‘Allah’tan sniper o yani’ dedim. Bayağı ağır silah yani, Allah’tan kaslı bir arkadaşımız. Onun için kolay oluyor" diye konuştu.

"Ben böyle bir taraftar görmedim"
Anadolu insanının sıcakkanlı olduğuna da değinen Savaşçı dizisinin Emre Durmuş'u Uğur Biçer, Eskişehirspor taraftarından da övgü dolu sözlerle bahsetti. Biçer konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Eskişehir güzel bir şehir. Birkaç şehir seviyorum İzmir, Tekirdağ üçüncü de Eskişehir oldu herhalde. Herhalde Güneydoğu'ya gidemeyeceğimiz için dizi daha arazi şartları uygun Eskişehir oldu. Bir de insanı kolay. Şöyle kolay, anlıyorlar yani köylere gidiyorsun teyzeler filan gözünün içine bakıyor hoş geldin diyor. Anadolu insanını çok bilmiyordum hani açıkçası, Anadolu’ya çok gelmemiştim ama başka Anadolu insanı. Maça gittik ben böyle bir stat, böyle bir taraftar görmedim. Yani efsane bir stat, efsane bir taraftar var. Milli maça gittik, biz de şaşırdık. EsEs Bando filan harika bir taraftarı var. Şehir de öğrenci nüfuslu olduğu için enerji yüksek o enerjiyi alıyorsunuz zaten. Yani güzel bir şehir."

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

Anadolu Üniversitesin Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, başarılı olamadıkları derslerden 3 ders sınavına girdi.

Alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü e...

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 6 işçi yedikleri tavuktan zehirlendi.

Tepebaşı Belediyesi TEBEV, toplumsal desteğin güçlü ve sıcak eli olarak yardıma muhtaç vatandaşlara uzanmaya devam ediyor....

Eskişehir’de bir binada, çatı onarımında kullanılan zift kağıtlarının tutuşması sonucu yangın çıktı.

Lozan Barış Antlaşmasının 95. Yıl dönümü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi, Çağdaş Yaşamı De...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gün&uu...

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenledi. SALUTE...

Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde T&u...

Eskişehir'de düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr...

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Eskişehir Web Tasarım