TÜM ÇABALARI KIZI İÇİN

Eskişehir'de eşinden yıllar önce ayrılan ve çocuğunu adeta tek başına büyüten Semiha Dölek, sokaklarda yıllarca Milli Piyango bileti satarak kızını üniversitede okutmayı başardı. 

Semiha Dölek, evlendikten kısa bir süre sonra eşinden boşanma kararı aldı. Tek çocuğunu hiçbir maddi destek görmeden zorluklar içinde büyüten Dölek, kızını okutabilmek için sekreterlikten bulaşıkçılığa kadar her mesleği denedi. 13 yıldır Eskişehir sokaklarında Milli Piyango bileti satarak geçimini ve kızının eğitim masraflarını karşılayan Dölek, 2 sene önce kızının Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümünden mezun olmasını sağladı.
Evlendikten kısa bir süre sonra eşiyle anlaşmazlıklar yaşadıklarını ve boşandıklarını dile getiren Semiha Dölek, kızını büyütürken büyük sıkıntılar çektiğini söyledi. Kızı için her şeyi göze aldığını belirten Dölek, "14 yıldır piyango bileti satıyorum. Kızımı hiç kimseden tek fayda görmeden tek başıma büyüttüm. Tabii ki çok sıkıntılı günlerimiz geçti. İşimiz gereği biraz sıkıntı yaşadık ama anne olduğun için katlanmak, dayanmak zorundasın. Kızımın o kepi giymesi, onu tek başıma okutmam gurur verici. Bir de derece alarak bitirdi okulu. O da çok güzel oldu benim için. Kızım şimdi işe girecek, onu bekliyorum. Tek arzum o" şeklinde konuştu.

"Her şey kızım için"
Bir kadın olarak sokaklarda Milli Piyango bileti satmanın zor olduğunu ancak kızı için bunu göze aldığını aktaran Dölek, bu zamana kadar yaptıklarının kendisi için gurur verici olduğunu söyledi. Her annenin kendi imkanlarıyla çocuğunu okutabileceğini belirten Dölek, şunları kaydetti:
"Kızımı kayıt yaptırmaya götürürken bin 500 lira gerekiyordu. O ara çok zorlandım. Borç buldum, harç buldum gittim kaydını yaptırdım. Bir anne, çocuğu için her şeyi yapabilir. Çalışabilir, bu işi de yapabilir. Bir kadın isterse her işi yapabilir. Kızım gurur duyuyor benimle. 'Annem benim için çalışıyor, kazanıyor' diye gurur duyuyor. Ben de kızımla gurur duyuyorum. İlk dönemlerde lokantalarda bulaşık yıkadım, temizlik yaptım, sekreterlik yaptım. Çok iş yaptım onun için. O, benim için dünyanın en değerli varlığı. Ben, onu çok zor şartlarda okuttum. Şuan tek isteğim tıbbi laboravutar teknikeri olarak kısa zamanda bir işe girmesi veya atanması. En büyük isteğim bu."

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

Anadolu Üniversitesin Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, başarılı olamadıkları derslerden 3 ders sınavına girdi.

Alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü e...

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 6 işçi yedikleri tavuktan zehirlendi.

Tepebaşı Belediyesi TEBEV, toplumsal desteğin güçlü ve sıcak eli olarak yardıma muhtaç vatandaşlara uzanmaya devam ediyor....

Eskişehir’de bir binada, çatı onarımında kullanılan zift kağıtlarının tutuşması sonucu yangın çıktı.

Lozan Barış Antlaşmasının 95. Yıl dönümü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi, Çağdaş Yaşamı De...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gün&uu...

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenledi. SALUTE...

Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde T&u...

Eskişehir'de düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr...

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Eskişehir Web Tasarım