GAZETECİLER GÜRSU’DA ADRENALİN DEPOLADI

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği'nin bu yıl ikincisini düzenlediği “ULUSLARARASI SPOR ve TURİZM ZİRVESİ KAMPI” Bursa Gürsu Ericek Göleti’ndeki  Adrenalin Park Tesisleri’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Büyük organizasyonda aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 58. Başkanlar Konseyi Toplantısı’na da ev sahipliği yapıldı.

Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen cemiyet başkanları ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda medyanın sorunları değerlendirilirken gezi, inceleme, gözlem, yorum ve haberlerle bölgenin tanıtımına da katkı sağlandı.

Çeşitli ülkelerden ve Türkiye'nin farklı illerinden toplam 103 medya mensubu ve sporcunun katıldığı kamp 4 gün 3 gece sürdü.

18 Mayıs 2019 Cumartesi günü başlayan kamp, 21 Mayıs 2019 Salı Günü son buldu.

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin geleneksel hale getirdiği projeye bu yıl Gürsu Belediyesi ev sahipliği yaptı. Anlamlı organizasyona aynı zamanda Bursa Ticaret Borsası, Gemlik ve Nilüfer Belediyeleri de destek verdi.

Katılımcıların 18 Mayıs’ta bir araya geldikleri etkinlik, 19 Mayıs 2019 Pazar günü gerçekleştirilen panel ile start aldı.

Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erkut TUTKUN’un “SPOR EKONOMİSİ” başlıklı konuşması panelin ilk konusunu oluşturdu. Dünyadaki belli başlı futbol kulüpleri ile Türkiye’deki futbol kulüplerinin rakamsal verileri ile sunumunu detaylandıran Tutkun, “Özellikle futbol başta olmak üzere dünyada spor ekonomisi başlı başına devasa bir yapı arzediyor” dedi. 

İlgiyle karşılanan panelin ikinci konusu “SPOR TURİZMİ” üzerineydi. Avrasya Kültür ve Spor Birliği Başkanı Ahmet Tüzün’ün sunumuyla gerçekleşen bölümde de, sporun turizme etkisi, somut verilere dayandırılarak ifade edildi.

ASGD 2. Uluslararası Spor ve Turizm Zirvesi Kampı’nda, üç gün boyunca sportif aktiviteler ve eğlenceli yarışmalar da yapıldı.

Gürsu Adrenalin Park’ın muhteşem doğasında bol oksijen depolama fırsatı bulan gazeteciler, ATV safari, kano ve airboat turları, su bisikleti gezileri yaptılar, gölet üzerinde zipline atlayışları gerçekleştirdiler. Simurg nefes tekniğini de deneyimleyen yerli ve yabancı basın mensupları, tırmanma duvarı heyecanı, doğa yürüyüşleri keyfi ile kamp ateşi coşkusu da yaşadılar. Oldukça yoğun geçen kamp programında, gazeteciler, tam anlamıyla bir doğa turizmi atmosferi içinde yer alma fırsatı buldular.

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ASGD olarak sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veren bir özelliğimiz var ve bunu uluslararası nitelik taşıyan bir proje ile bir kez daha hayata geçirmiş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yoğun ilgi gören organizasyonumuza yurtiçi ve yurtdışından katılan gazeteci meslektaşlarımız, sporcular ve gençler, öyle sanıyoruz ki yaşanmışlıkları arasına unutamayacakları anıları katmış oldular. Adrenalin Park’taki etkinliklerimiz, onları günlük hayatın ve iş yaşamının yıpratıcı stresinden arındırdı ve bol oksijenli ortamda enerji depolamalarını sağladı diye düşünüyoruz. Bu vesileyle, projemize ev sahipliği yaparak  hayata geçmesini sağlayan başta Gürsu Belediyesi Başkanımız Mustafa Işık olmak üzere, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’ya, Gemlik Belediye Başkanımız Mehmet Uğur Sertaslan’a, Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem’e ve katkı sağlayan tüm kişi, kurum ile kuruluşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca da basın çalışanlarının ilk kez bir kamp ortamında bir araya geldiğini ve geleneksel TGF Basın Konseyi toplantısının da ilk defa doğanın tam ortasında gerçekleştirildiğini vurguladı. Karaca, “Gazetecilik gerçekten çileli ve yorucu bir meslek. Arkadaşlarımızın bu etkinlik dolayısıyla yorgunluk atıp eğleceli bir ortamı paylaştıkları için mutluyuz. Tabi ki, aynı zamanda basının sorunları ile çözüm yollarını da görüşüp fikir alışverişinde bulunma fırsatını da elde ettik” şeklinde konuştu.

Projenin Koordinatörü ASGD Genel Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğdu ise “Derneğimiz bir ilki daha gerçekleştirerek, çok önemli bir uluslararası etkinliği bir kamp ortamında hayata geçirdi. Amacımız ve hedefimiz önümüzdeki süreçte, bu projemizi ülkemizin tüm güzelliklerini tanıtmak amacıyla, diğer illerimizde de yapmaktır. Bunu da mutlaka başarmak için çaba göstereceğiz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

Bahar ve yaz aylarının girişiyle başlayan düğün sezonunun ardından piyasalarda hareketlilik yaşanıyor.

1932 yılında Paris’te kurulan bugün 90 ülkede yaklaşık 15000 üyesi bulunan ‘SKÅL INTERNATIONAL’ın (SI)Türk...

Eskişehir’de iki aracın karıştığı trafik kazasında biri bebek 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre olay, Eskişehir Kütahya yolu &u...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında; il dışından kente satış için getirilen uyuşturucu ma...

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve yeni Yönetim Kurulu'nun çabaları ile 4 aylık sürede toplanan ve dağıtıla...

Eskişehir’de sokak hayvanları için sattıkları kitap ve oyuncaklarla gündem olan 4 ilkokul öğrencisine sosyal medyadan tam 1 ton...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gün&uu...

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenledi. SALUTE...

Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde T&u...

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

Eskişehir'de düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Eskişehir Web Tasarım