DÜŞLER SERGİSİ

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi bünyesinde bulunan özel gereksinimli bireyler yıl boyunca katıldıkları eğitimler ile ortaya çıkardıkları eserleri, Atila Özer Karikatürlü Ev’de Eskişehirlilerin beğenisine sundu.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen Düşler Sergisi’nin açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen, Muzaffer Çil Anadolu Lisesi gönüllü öğrencileri, Engelliler Sosyal Yaşam Merkezi, Engelliler Montaj Atölyesi ve Gökkuşağı Kafeler bünyesindeki özel gereksinimli bireyler ile vatandaşlar katıldı. Bireylerin taş boyama, resim, seramik ve kağıt işleme gibi eğitimlerde ortaya çıkardıkları eserlerin yer aldığı Düşler Sergisi’nin açılış kurdelesini Başkan Ataç ve öğrenciler birlikte kesti. Daha sonra davetliler sergiyi gezerek eserleri inceledi. Sergide eseri bulunan bireyler adına söz alan Murat Çizmeci isimli öğrenci ise “Ben Ahmet Ataç’a çok teşekkür ederim. Bütün arkadaşlarım adına sizi çok sevdiğimizi söylemek istiyorum. Hakkınızı helal edin” sözlerini kullandı.

 

“GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

 

Bu sözler üzerine ise Başkan Ataç, “Benim sizler üzerinde hiç hakkım yok, asıl sizler bana hakkınızı helal edin. Az önce de söylediğim gibi; aramızdaki bu sevgi sürdüğü sürece biz daha parmak ile gösterilen, çok güzel işler yapacağız” dedi.Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen de “Bu güzel, renkli sergide emeği geçen öğrencilerimize ve Başkanımız Ahmet Ataç’a çok teşekkür ediyorum. Herkesin yüreklerine, ellerine sağlık. Tüm engellilerimiz adına Tepebaşı Belediyemize de teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Kağıt işleme, seramik, resim ve taş boyama eserlerinin yer aldığı Düşler Sergisi, 12 Mayıs tarihine kadar görülebilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan ‘Yaz Kursları’ kapsamında ku...

Odunpazarı Belediyesi, Halk Merkezleri’nde İşaret Dili Atölyeleri düzenlemeye devam ediyor.

Eskişehirli yazar Selda Davran’ın 197 sayfalık ‘Sürgünde Açan Tohum’ romanı Eskişehir’de yayınlandı ve kent e...

Sanatçı Mithat Körler Erdek ve Akçay'da verdiği konserlerle sevenlerini coşturdu.

Tepebaşı Belediyesi tarafından Atila Özer Karikatürlü Ev’de Fidel Castro Fotoğraf Sergisi açıldı.

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yaz aylarının kültür ve sanat çalışmaları ile d...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gün&uu...

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenledi. SALUTE...

Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde T&u...

Eskişehir'de düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Eskişehir Web Tasarım