MUHTEŞEM GÖSTERİ

Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri halk oyunları ve işaret dili atölyeleri, yılsonu gösterisi yaptı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleşen gösteriye, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı.

Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği gecede, Emek ve Büyükdere Halk Merkezleri’nde yer alan halk oyunları atölyeleri ile 75. Yıl Mahallesi’nde bulunan Selami Vardar Halk Merkezinde bulunan işaret dili atölyesi öğrencileri muhteşem bir gösteriye imza attı. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecede, işaret dili atölyesi katılımcıları işaret dili ile İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Minikler, atölyelerde yıl boyunca öğrendiklerini yılsonu gösterisinde Eskişehirliler ile paylaştı. Gösteride, işaret dili atölyesinin katılımcıları işaret dili ile şarkılar söyledi. Halk oyunları atölyesi katılımcıları ise çeşitli yörelerin halk danslarını onadı. Halk oyunları atölyesi katılımcıları gösteri sırasında Zeybek’ten Adıyaman ve Bursa yöresine birçok yörenin halk danslarını başarı ile sergiledi. Çocukların gösterileri, Eskişehirlilerden tam not aldı. Yılsonu gösterisi, işaret dili atölyesi ve halk oyunları atölyesi katılımcıları ile gösteriyi izlemeye gelenlerin hep birlikte söylediği İzmir Marşı ile sona erdi.

Gösterinin sonunda sahneye çıkan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, gösteriye katılan çocukları tek tek tebrik etti. Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezlerinin çocukları her alanda eğitiyor. Hem sanatsal hem kültürel hem de milli duyguların öğretilmesi açısından halk merkezleri önemsediğimiz yerler arasında. Sizler halk merkezlerine sahip çıktığınız sürece, bu daha da büyüyecek ve gelişecek” dedi. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan ‘Yaz Kursları’ kapsamında ku...

Odunpazarı Belediyesi, Halk Merkezleri’nde İşaret Dili Atölyeleri düzenlemeye devam ediyor.

Eskişehirli yazar Selda Davran’ın 197 sayfalık ‘Sürgünde Açan Tohum’ romanı Eskişehir’de yayınlandı ve kent e...

Sanatçı Mithat Körler Erdek ve Akçay'da verdiği konserlerle sevenlerini coşturdu.

Tepebaşı Belediyesi tarafından Atila Özer Karikatürlü Ev’de Fidel Castro Fotoğraf Sergisi açıldı.

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yaz aylarının kültür ve sanat çalışmaları ile d...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gün&uu...

Eskişehir Kent Konseyi organizasyonuyla  “Yerelden Evrensele, 7’den 70’e” adlı dans gösterisi düzenledi. SALUTE...

Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde T&u...

Eskişehir'de düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Eskişehir Web Tasarım